Duda: Inicjatywa Trójmorza to gigantyczny potencjał

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

Inicjatywa Trójmorza to 112 mln mieszkańców i 30 proc. Unii Europejskiej, to gigantyczny potencjał - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas otwarcia II Forum Regionów Trójmorza w Lublinie. Prezydent otrzymał nagrodę honorową.

– Jestem zaszczycony, że mogę otworzyć dzisiaj obrady odbywające się w pięknym, historycznym Lublinie – mówił Andrzej Duda. – Liczę, że sekretariat Trójmorza będzie realną wartością dodaną wzmacniającą zainteresowanie i pozwalającą na koordynacje licznych inicjatyw na terenie Polski – dodał.

– Właśnie cała rzecz polega na tym, by to współdziałanie w ramach Trójmorza odbywało się nie tylko na poziomie prezydentów. (...) Żeby to działało, konieczne były dwa elementy – z jednej strony impuls polityczny ze strony prezydentów, (...) ale także i dobra wola ze strony rządów, współdziałanie premierów, ministrów, współdziałanie wszystkich poziomów – dziś powiedzielibyśmy władz publicznych – zauważył Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że Forum Regionów Trójmorza odbywa się już po raz drugi oraz „że oznacza to właśnie także i formułę współdziałania samorządów, a więc tego odrębnego szczebla władz publicznych, także w realizacji tej wielkiej idei budowania więzi między naszymi krajami i rozwoju infrastruktury w naszym regionie”.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy