Portugalskie przygotowania. Umowy z Pfizerem i Moderną

Artykuł
Na podstawie dwóch umów Portugalia zapewniła sobie łącznie 24 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi
Fot.: Twitter/@NobelPrize

Władze medyczne Portugalii zawarły w ostatnich dniach dwie umowy na dostawę szczepionek przeciwko COVID-19 z koncernami Moderna oraz Pfizer, podała w sobotę krajowa agencja ds. leków w Lizbonie.

Na podstawie dwóch umów Portugalia zapewniła sobie łącznie 24 mln dawek szczepionek przeciwko koronawirusowi.

Według portugalskiej agencji leków, dopiero w sytuacji zatwierdzenia ewentualnej trzeciej dawki szczepionek można będzie liczyć na zawarcie dodatkowych porozumień z oboma koncernami farmaceutycznymi. Kwestia ta jest obecnie przedmiotem analizy ekspertów.

Służby medyczne potwierdziły, że w sobotę ruszyły pierwsze szczepienia dla osób poniżej 20 roku życia. Prowadzone są one na terenie aglomeracji Lizbony.

Ministerstwo zdrowia Portugalii poinformowało, że w sobotę zanotowano największą od marca liczbę zmarłych na COVID-19 podczas jednego dnia – 20. W wyniku tej choroby zanotowano w Portugalii ponad 17,2 tys. zgonów.

Dzienna liczba infekcji koronawirusem w dalszym ciągu utrzymuje się powyżej 3 tys. przypadków. Pomiędzy piątkiem a sobotą potwierdzono 3396 nowych zakażeń, a łączna liczba przypadków przekroczyła poziom 950 tys.

Źródło: Radio Opole

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy