Mural grupy V4 w Lizbonie. Ma uczcić współpracę wyszehradzką

Artykuł
Prace, realizowane stopniowo przez 4 artystów
Fot. gov.pl

W 2021 r. Grupa Wyszehradzka (V4) obchodzi swoje 30-lecie. Ambasady państw członkowskich V4 (Czech, Słowacji, Węgier i Polski) zamierzają uczcić minione 30 lat współpracy dziełem street artu stworzonym przez artystów pochodzących z krajów V4. Projekt organizowany przez polską prezydencję w V4, która dobiega końca 30 czerwca, jest realizowany w ramach MURO Festival de Arte Urbana LX_2021.

Mural o powierzchni ok. 400 m2 stworzy czterech uznanych artystów z regionu: Pauser (Czechy), Fat Heat (Węgry), Mikołaj Rejs (Polska) oraz słowacki duet RCLS. Praca, która pojawi się na wiaduktach kolejowych przy alei Pádua/Rua Centieira w Parque das Nações, będzie poświęcona tematowi zrównoważonego rozwoju i będzie gotowa 29 czerwca, pod koniec polskiej prezydencji w V4. Prace, realizowane stopniowo przez 4 artystów, rozpoczęły się 15 czerwca.

Prace artystów V4 wpisują się w program MURO Festival de Arte Urbana  LX_2021, organizowanego przez Urban Art Gallery Urzędu Miasta Lizbony w koprodukcji z Urzędem Dzielnicy Parque das Nações i z Gebalis, który trwa od 3 do 11 lipca. Ambasady V4 w Portugalii mają zaszczyt być częścią MURO LX _2021 i przybliżać region i jego artystów portugalskiej publiczności, pozostawiając swój ślad w mieście tak znanym ze sztuki miejskiej.

Wspólny projekt, ukazujący regionalnego ducha, a jednocześnie udowadniający indywidualny charakter każdego członka V4, jest kolejnym przykładem efektywnej i wartościowej współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

fe639b163b424f6281caeb57bbc8790a_670

Źródło: gov.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy