Przejdź do treści

Walka z koronadestrukcją gospodarczą

Źródło: Telewizja Republika

– Pomimo sytuacji, jaką mamy w kraju, czynimy wszelkie starania, aby przesyłki i listy były dostarczane na czas. Szczególną uwagę przywiązujemy do sprawy emerytur. Emerytury pieniężne, renty na bieżąco są doręczane, także niezagrożona jest również 13. emerytura, będziemy ją doręczali na bieżąco - powiedziała w programie Telewizji Republika "Biznes Polska" Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej S.A.

– Wprowadziliśmy jedynie specjalną procedurę w przypadku osób, które są objęte kwarantanną i pod taki adres dostarczymy przekaz emerytalny w specjalnie przygotowanej kopercie, ale nie poradzimy emerytów i rencistów bez środków do życia - mówiła Justyna Siwek. 


– Przede wszystkim oprócz wyrazów uznania, szacunku i wdzięczności dla służby zdrowia, takie same wyrazy szacunku jesteśmy winni wszystkim kierowcom w transporcie drogowym, ponieważ to oni zabezpieczają nasze codzienne potrzeby także na pierwszej linii - powiedział Andrzej Bogdanowicz, dyrektor generalny Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego.


– Już w sytuacji, kiedy mieliśmy jeszcze ogłoszony stan zagrożenia epidemiologicznego, wprowadziliśmy specjalną procedurę. Przede wszystkim wszyscy pracownicy składali oświadczenia, że nie przebywali w ciągu ostatnich 21 dni za granicą w krajach, gdzie była wysoka emisja wirusa, że nie mieli kontaktu z takimi osobami. Obecnie też w dużych placówkach pocztowych i sortowniach wprowadziliśmy dodatkowo obowiązek mierzenia temperatury, czyli codziennie na początku każdej zmiany. Oczywiście pracownik ma jakiekolwiek objawy chorobowe, jest proszony o pozostanie w domu i kontakt ze służbą zdrowia - mówiła rzecznik prasowa "Poczty Polskiej".


– Dostarczamy naszym pracownikom na bieżąco różne środki ochrony. To są maseczki jednorazowe, maseczki wielokrotnego użytku, bawełniane. Dostarczyliśmy pracownikom już ponad milion par rękawiczek jednorazowych i oczywiście dystrybucja dalszych środków trwa nadal. Ważne są płyny do dezynfekcji, kolejna dystrybucja tych środków jest w toku - dodała.


– Pozytywnym przykładem jest to, co wydarzyło się z płynem do dezynfekcji i siecią Orlen, gdzie zobaczyliśmy, że to, że dana firma posiada nie tylko środki produkcji, ale także środki dystrybucji oraz to, że ta firma jest kontrolowana przez instytucje publiczne, jest w tej sytuacji zaletą. Tutaj zdecydowanie widzimy, że sektor prywatny nie odpowiedział tak szybko - zauważył Filip Konopczyński z Fundacji Kaleckiego.

 

– W obecnej sytuacji wielu pracowników poczty przebywa w domach z uwagi na obowiązki rodzicielskie, z uwagi na stan zdrowia, dlatego podjęliśmy decyzje o skróceniu czasu pracy placówek pocztowych. Są one czynne sześć godzin dziennie od 8 do 14 lub od 14 do 20, albo są też czynne w sobotę. Placówki dotychczas całodobowe są czynne pomiędzy godziną 8 a 20. Bardzo dziękujemy naszym klientom za wyrozumiałość w tej sytuacji, ale czynimy wszelkie starania, aby Poczta i nasi pracownicy funkcjonowali w miarę normalnie. Listy i przekazy emerytalne są nie bieżąco dostarczane - powiedziała Justyna Siwek.

 

To dla nas bardzo ważne, aby w tych niełatwych warunkach nadal pracować i nadal świadczyć usługi pocztowe. Wprowadziliśmy kilka zmian w tych usługach. Na przykład zmieniliśmy sposób potwierdzania otrzymania listu poleconego, czy paczki. W tej chwili zamiast tradycyjnego podpisu wystarczą cztery ostatnie cyfry z dokumentu tożsamości, które spisze listonosz lub kurier, a wszystko po to, aby ograniczyć kontakty pomiędzy klientami a naszymi pracownikami - dodała.


– Bardzo dziękuję naszym klientom za dyscyplinę podczas oczekiwania na obsługę. Jesteśmy pod wrażeniem, że stoicie państwo w odstępach po półtora metra, po dwa metry, a to wszystko dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. Prosimy, aby do placówki wchodziło tylko klientów, ilu może być aktualnie obsłużonych. Nie chcemy, aby była sytuacja jakiegokolwiek tłoku w placówce. To jest bardzo ważne, żeby te kontakty wzajemne ograniczyć i także, żeby wszyscy klienci w trakcie obsługi pozostali za taśmą, która wyznacza taką bezpieczną odległość między pracownikiem a klientem - zaapelowała rzecznik prasowa Poczty Polskiej.

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA CAŁEGO ODCINKU PROGRAMU "BIZNES POLSKA" 

Telewizja Republika

Wiadomości

Samochód wyciągnięty z jeziora. Właściciel był pod wpływem alkoholu

Minister Paprocka: Musimy ustawiać priorytety zaczynając od pieniędzy na obronność

Zlikwidowany gang handlujący kobietami – 48 ofiar uratowanych

We Włoszech odbyły się manifestacje związane z trzecią rocznicą napaści Rosji na Ukrainę

Bagiński: Donald Trump potwierdził nasz sojusz oraz budowę Fort Trump

Stan zdrowia Papieża Franciszka nadal krytyczny

Poseł od Tuska chce "ściszyć" kościelne dzwony

Lis chciał upokorzyć prezydenta Dudę, ale „Boli, że Trump zaprosił Dudę, a Tuska nie”

Czołowe zderzenie dwóch aut. Jeden z kierowców nie przeżył

Wybory w Niemczech. Wygrywa CDU 29 proc., przed AFD 19,5 proc. i SPD 16 proc.

Groza na przejeździe kolejowym! Bus staranowany przez szynobus

Fort Trump wraca na agendę | Bitwa Polityczna

Prof. Cenckiewicz: Estoński wywiad potwierdza ustalenia ws. współpracy SKW z FSB

Semka: Ameryce nie jest na rękę, aby w Polsce była wojna domowa

Michał Rachoń: Lewicowe media znów szerzą kłamstwa na temat wypowiedzi Trumpa

Najnowsze

Samochód wyciągnięty z jeziora. Właściciel był pod wpływem alkoholu

Bagiński: Donald Trump potwierdził nasz sojusz oraz budowę Fort Trump

Stan zdrowia Papieża Franciszka nadal krytyczny

Poseł od Tuska chce "ściszyć" kościelne dzwony

Lis chciał upokorzyć prezydenta Dudę, ale „Boli, że Trump zaprosił Dudę, a Tuska nie”

Minister Paprocka: Musimy ustawiać priorytety zaczynając od pieniędzy na obronność

Zlikwidowany gang handlujący kobietami – 48 ofiar uratowanych

We Włoszech odbyły się manifestacje związane z trzecią rocznicą napaści Rosji na Ukrainę