Sejm uchwalił tzw. pomostową ustawę medialną, która wprowadza nową instytucję – Radę Mediów Narodowych. Będzie ona powoływać zarządy i rady nadzorcze TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. Za ustawą głosowało 227 posłów, przeciw – 207, zaś jeden się wstrzymał.
Rada Mediów Narodowych ma liczyć pięciu członków, z których trzech ma powoływać Sejm, a dwóch – prezydent. Ich kadencja ma trwać 6 lat.
Jednocześnie Sejm odrzucił sprawozdanie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2015 r. Jeśli Senat poprze decyzję Sejmu i również odrzuci sprawozdanie, to wówczas kadencja członków KRRiT wygaśnie, o ile decyzję tę poprze prezydent. Za takim rozwiązaniem głosowało 229 posłów, przeciw - 184, 22 wstrzymało się od głosu.
Mała ustawa medialna
W grudniu Sejm przegłosował tzw. małą ustawę medialną, której zapisy obowiązują wyłącznie do 30 czerwca. Ustawa zakładała m.in., że nowe zarządy i rady nadzorcze mediów publicznych będzie powoływał i odwoływał "minister właściwy do spraw Skarbu Państwa”. Terenowymi oddziałami Telewizji Polskiej będą natomiast kierować dyrektorzy wybrani przez jej zarząd. Rady nadzorcze będą składać się z trzech członków.
Ustawa zakładała również skrócenie kadencji obecnych zarządów TVP i Polskiego Radia, których mandat wygasł w dniu wejścia w życie noweli.