Rehabilitacja pocovidowa. Do programu przystąpiło ponad 130 placówek

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przeszło 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej, prowadzonej w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.
Na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, NFZ przygotował program rehabilitacji po COVID-19, realizowany m.in. w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.
- Już ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej (w trybie stacjonarnym i leczeniu uzdrowiskowym) – przekazało w środę na Twitterze ministerstwo.
Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.
Świadczenia rehabilitacji pocovidowej są realizowane na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19.
Na stronach oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są wykazy placówek, świadczących taką rehabilitację. Dane w nim zawarte, jak zaznacza NFZ, są stale aktualizowane.
Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu i tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne.
Polecamy Rekonstrukcja rządu
Wiadomości
Najnowsze

Dziewięć osób rannych po wypadku busa. Wszyscy trafili do szpitala

IMGW ostrzega przed burzami. Zagrożonych nimi jest 12 województw

Lis znów wścieka się na Hołownię. "Idź już chłopcze w cholerę, bo już żałosny i nudny jesteś"

Cały internet to widział. Teraz Kristin Cabot straciła pracę

USA: Polityka Trumpa radykalnie ograniczyła nielegalną imigrację. Teraz czas na deportacje

Lewandowski składa wniosek do prokuratury o przesłuchanie Hołowni. Chodzi o ujawnienie nacisków, by przeprowadził zamach stanu
