W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przeszło 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej, prowadzonej w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.
Na polecenie ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, NFZ przygotował program rehabilitacji po COVID-19, realizowany m.in. w trybie stacjonarnym i w leczeniu uzdrowiskowym.
- Już ponad 130 placówek w Polsce przystąpiło do programu rehabilitacji postcovidowej (w trybie stacjonarnym i leczeniu uzdrowiskowym) – przekazało w środę na Twitterze ministerstwo.
Rehabilitacja potrwa od 2 do 6 tygodni. Pacjenci będą mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską i wsparcie psychologiczne.
Świadczenia rehabilitacji pocovidowej są realizowane na podstawie skierowania od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z COVID-19.
Na stronach oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia dostępne są wykazy placówek, świadczących taką rehabilitację. Dane w nim zawarte, jak zaznacza NFZ, są stale aktualizowane.
Specjaliści szacują, że przynajmniej jedna trzecia pacjentów ma powikłania po chorobie wywołanej koronawirusem. Najczęściej są to: problemy z oddychaniem, zmniejszona ogólna sprawność organizmu i tolerancja wysiłku fizycznego, bóle mięśniowo-stawowe, zaburzenia lękowe i depresyjne.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Tusk znów obiecuje pieniądze na zdrowie, ale internauci przypominają, że poprzednie obietnice skończyły się miliardami dla nielegalnej TVP
Polska 22 listopada – co wydarzyło się tego dnia
Dziś czwarty dzień obrad Sejmu. Oglądaj LIVE u nas! [TRANSMISJA]
Nieoficjalny kandydat PiS na prezydenta ścigany listem gończym przez Rosję