Poznań: Atak uczestników protestów na zabytkowy budynek Radia
Obraźliwe napisy przed wejściem do Radia Poznań. Ktoś - prawdopodobnie w nocy - namalował je na murze i chodniku przed posesją Radia Poznań.
Najprawdopodobniej byli to uczestnicy protestów, które od kilku dni są organizowane w Poznaniu.
Na murze namalowany został m.in. wieszak - jeden z symboli protestów przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.
Na murze przed naszą rozgłośnią pojawiły się napisy: "kłamcy", "hańba", i "j.... pis".
Willa Paula Ueckera, w której siedzibę ma Radio Poznań, jest zabytkiem. Budynek pochodzi z początku XX wieku. W czasie hitlerowskiej okupacji zamieszkiwał w nim Namiestnik Rzeszy w Kraju Warty Arthur Greiser. Radio Poznań szczególnie troszczy się o zachowanie obiektu, wraz z jego zabytkowym podwórkiem i ogrodzeniem w dobrym stanie, za co było nagradzane, między innymi przez Ministra Kultury i Sztuki.
Także pomnik 15. Pułku Ułanów Poznańskich, nieopodal wzgórza Przemysła został zdewastowany przez wandali. Napisano na nim "Strajk kobiet".
Pomnik upamiętnia czyn zbrojny żołnierzy 15. Pułku Ułanów Poznańskich, walczącego z bolszewikami w 1920 oraz 1939 roku w ramach Armii Poznań. Odsłonięty został najpierw w 1927, a potem, po zniszczeni przez Niemców w 1982 roku. Pomnik jest jednym z najistotniejszych w Poznaniu miejsc, w których przeprowadzane są uroczystości patriotyczne. Przedstawia ułana walczącego ze smokiem. W okresie międzywojennym był to smok bolszewizmu.
Polecamy Nasze Programy
Wiadomości
Najnowsze
Zobacz, jak sprawdzić czy twój smartfon cię podgląda!
Warszawska afera śmieciowa, czyli największy problem Rafała Trzaskowskiego
Komentator TVN ZSZOKOWAŁ na wizji: „Ostatnie komunikaty są tak samo wiarygodne jak te z kancelarii premiera”
Stefaniuk: Prokurator, który zatrzymał Romanowskiego, dalej prowadzi sprawę, a powinien być odsunięty