W listopadzie, podobnie jak w październiku, 51 proc. badanych uważa, że sytuacja w Polsce zmierza w dobrym kierunku, 34 proc. twierdzi, że jest odwrotnie, a zdania na ten temat nie ma 15 proc. – wynika z sondażu CBOS.
W październiku respondentów zadowolonych z rozwoju sytuacji w kraju było 51 proc., niezadowolonych 33 proc., zdania nie miało 16 proc. CBOS podaje, że z analizy zróżnicowań społeczno-demograficznych wynika, że częściej niż inni pozytywnie kierunek zmian w kraju oceniają starsi respondenci – w wieku 65 lat i więcej, mieszkający na wsi, z wykształceniem podstawowym lub gimnazjalnym, a także zasadniczym zawodowym.
Częściej zadowolenie z ogólnej sytuacji w Polsce wyrażają mężczyźni niż kobiety. W grupach społeczno-zawodowych są to najczęściej pracownicy usług.
Z kolei niezadowolenie z kierunku zmian w kraju częściej niż pozostali wyrażają najmłodsi badani – w wieku 18-24 lata, mieszkańcy największych, ponadpółmilionowych miast, absolwenci wyższych uczelni, ankietowani z gospodarstw domowych o najwyższych dochodach per capita wynoszących co najmniej 3000 zł. Są to najczęściej kadra kierownicza i specjaliści z wyższym wykształceniem.
Polecamy Nasze programy
Wiadomości
Najnowsze
Kurski: jednego dnia Sutryk popiera Trzaskowskiego, drugiego przychodzi po niego CBA. To sprawka Tuska.