Przejdź do treści
21:16 Watykan: Papież Franciszek w homilii odczytanej podczas mszy Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę wezwał wierzących, by byli "budowniczymi nadziei dla świata"
20:47 Tatry: Dwa groźne wypadki na skutek poślizgnięcia i upadku z wysokości. TOPR apeluje o ostrożność
20:34 W. Zełenski: jeśli rozejm wielkanocny stanie się faktem, Ukraina proponuje, aby został przedłużony
20:05 Prymas Polski: niech życie i nadzieja odrodzą się na gruzach naszych porażek
18:19 Lublin: Z powodu awarii wstrzymany ruch pociągów na stacji Lublin
18:08 Kujawsko-pomorskie: Po wypadku zablokowana jest DK15 w Wierzchosławicach
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Pocztowa ekspansja na chiński rynek

Źródło: Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

Na szersze wejście na rynek chiński, zwłaszcza w sektorze e-commerce, mogą się decydować jedynie duże firmy. Poczta Polska ma szanse na sukces na tym polu.

Na temat możliwości współpracy Poczty Polskiej z Chinami z wykorzystaniem tzw. Nowego Jedwabnego Szlaku dyskutowali podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy członkowie kierownictwa naszego narodowego operatora pocztowego.

Mówiono m.in. o rozwoju rynku e-commerce (handlu internetowego). Istnieją duże szanse na jego rozwój w przesyłkach na rynek chiński oraz z Państwa Środka do Polski dzięki koncepcji budowy i modernizacji połączeń kolejowych Chin poprzez Kazachstan, Rosję, Białoruś i Polskę do Europy Zachodniej. Inwestycja ta ma kosztować Chińczyków nawet 100 mld dol.

W opinii Grzegorza Kurdziela, członka zarządu PP SA, jego firma w kontaktach z tak odległymi rynkami jak chiński czy amerykański nie korzysta z transportu kolejowego. – W sektorze e-commerce najważniejszy dla nas jest czas dostawy – mówił Kurdziel. Transport towarów do odległych rynków jak chiński statkami trwałby zbyt wolno, samolotami – pochłania wysokie koszty. Wobec tego w kontekście spodziewanej intensyfikacji polsko-chińskich kontaktów handlowych transport drogą kolejową, np. z udziałem PKP Cargo, wydaje się optymalny. Czas dostawy przesyłek z Łodzi (Warszawy) do Pekinu pociągiem towarowym wynosiłby ok. dwa tygodnie. Wydaje się to terminem do zaakceptowania – dodał Grzegorz Kurdziel.

Zdaniem Pawła Kopcia, dyrektora zarządzającego pionem sprzedaży w Poczcie Polskiej, na szersze wejście na rynek chiński, zwłaszcza w tak specyficzny sektor, jak e-commerce, mogą się decydować jedynie duże firmy. – Znajdujemy się teraz na etapie odbudowy naszego potencjału. W latach 2008–2016 Poczta Polska z roku na rok zmniejszała swoje przychody. Od kilkunastu ostatnich miesięcy zaczęliśmy je powiększać i niwelować wcześniejsze straty. Zatrudniamy ok. 80 tys. pracowników. Jesteśmy największym operatorem usług pocztowych w naszym regionie Europy – stwierdził Paweł Kopeć.

Na pytanie moderatora dyskusji, Tomasza Sakiewicza, redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”, o potencjalną sprzedaż Poczty Polskiej międzynarodowemu operatorowi Grzegorz Kurdziel i Paweł Kopeć odpowiedzieli, że ich zdaniem to nie wchodzi w grę. – Jesteśmy ważnym instrumentem funkcjonowania zarówno polskiej gospodarki, jak i państwa – stwierdził dyrektor Kopeć. – Stanowimy w 100 proc. własność skarbu państwa, możemy się poszczycić długą tradycją – istniejemy od 1558 r., odkąd król Zygmunt August utworzył Pocztę Królewską – i wypełniamy określone obowiązki w zakresie cyberbezpieczeństwa państwa w ramach strategii ogłoszonej przez Ministerstwo Cyfryzacji – dodał.

 

 

Relacja powstała we współpracy z Pocztą Polską SA

 

Usunięto obraz.

Wiadomości

Celebryci pokazują koszyczki! Kto zachwycił, a kto zaskoczył?

Amerykańscy katolicy oburzeni profanacją świąt Wielkiej Nocy

Wiceprezydent Vance spotkał się kardynałem Pietro Parolinem

Bogucki: ustawa o „mowie nienawiści” miała być kagańcem nałożonym na wolność słowa

SPRAWDŹ TO!

Nowy film na profilu posła Mateckiego. "Jestem silny..." WIDEO

Wielki powrót Barcelony, niestety uraz Roberta Lewandowskiego

Wojciech Modest Amaro o Wielkim Piątku: „Wziąłem na ręce krwawiącego Jezusa”

Terror Kidawy-Błońskiej wobec koalicjantów

Rozejm wielkanocny. To tyle ze słów Putina...

Morawiecki: Święta Zmartwychwstania Pańskiego są o nadziei!

Uwaga: wstrzymany ruch pociągów na stacji Lublin

Drozdowicz: wolność słowa jest gwarantem zachowania praw i wolności innego typu!

Wielkanocne kompozycje kulinarne – jak udekorować stół, by był pyszny i wiosenny?

Znów to samo! Bodnar czcząc pamięć zamordowanych, pisze o mowie nienawiści

Święta wielkanocne w Tatrach. Warto pamiętać o kilku rzeczach

Najnowsze

Celebryci pokazują koszyczki! Kto zachwycił, a kto zaskoczył?

SPRAWDŹ TO!

Nowy film na profilu posła Mateckiego. "Jestem silny..." WIDEO

Wielki powrót Barcelony, niestety uraz Roberta Lewandowskiego

Wojciech Modest Amaro o Wielkim Piątku: „Wziąłem na ręce krwawiącego Jezusa”

Terror Kidawy-Błońskiej wobec koalicjantów

Amerykańscy katolicy oburzeni profanacją świąt Wielkiej Nocy

Wiceprezydent Vance spotkał się kardynałem Pietro Parolinem

Bogucki: ustawa o „mowie nienawiści” miała być kagańcem nałożonym na wolność słowa