Przejdź do treści
09:58 Biznes: Sąd w Liechtensteinie wydał prawomocny wyrok ws. sukcesji w rodzinie Solorzów
09:30 Polska: IMGW ostrzega przed oblodzeniem na południu kraju
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadza ataki z użyciem dronów i pocisków manewrujących
08:33 Szef IPN Ukrainy: dobre sygnały podczas spotkania prezydenta Nawrockiego z ukraińską delegacją
08:10 Polska: Kondolencje prezydenta, premiera i ministrów po śmierci górników w kopalni Pniówek
Republika Zapraszamy na stoisko Telewizji Republika już od 30 grudnia – przy Placu Niepodległości w Chełmie
Republika Republika zaprasza widzów na specjalny koncert kolęd z Kozłówki, z udziałem Prezydenta RP Karola Nawrockiego oraz Pierwszej Damy Marty Nawrockiej, Wigilia, godz. 20.00
Republika Dzieci w Libanie śpiewają najpiękniejsze polskie kolędy. Na koncert zapraszamy do Republiki w Boże Narodzenie o godzinie 20:00
Wydarzenie Telewizja Republika, województwo lubelskie i miasto Chełm zapraszają na "Wystrzałowego Sylwestra z Republiką". Wśród gwiazd m.in. Fun Factory, Kombi Łosowski, Bayer Full, Defis, Corona i Weekend. Zapraszamy 31 grudnia do Chełma i przed telewizory!
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
NBP Nowa publikacja NBP: „Polski złoty i niezależność Narodowego Banku Polskiego jako fundamenty rozwoju gospodarczego" – książka prof. Adama Glapińskiego, Prezesa NBP. Wersja elektroniczna dostępna bezpłatnie na nbp.pl
NBP Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: Przyjęcie euro katastrofalnie spowolni rozwój gospodarczy Polski

Para LGBT ze Śląska zatrzymana przez policję. Znęcała się nad dzieckiem

Źródło: canva.com

Dramatyczna sytuacja na Śląsku. Gliwicki sąd zadecydował o areszcie dla matki czteroletniego Ignacego i jej partnerki, którym prokuratura zarzuciła fizyczne i psychiczne znęcanie się nad dzieckiem. Chłopczyk był bity, duszony, pozbawiany picia i jedzenia czy zmuszany do siedzenia w szafie – wynika z ustaleń śledczych.

W opublikowanym w poniedziałek komunikacie Prokuratura Okręgowa w Gliwicach poinformowała, że w październiku 2023 r. Julia B., samotnie wychowująca swojego syna Ignacego, zamieszkała ze swoją partnerką Patrycją J. Obie wychowywały łącznie troje dzieci, zajmując się nimi na zmianę.

„Jak ustalono, Patrycja J. znęcała się fizycznie i psychicznie nad dzieckiem partnerki w ten sposób, że wyzywała dziecko słowami obelżywymi, straszyła oddaniem do domu dziecka, karała długotrwałym siedzeniem w szafie, pozbawiała go picia i jedzenia, zabraniała załatwiania potrzeb fizjologicznych, rzucała dzieckiem o ścianę, szarpała je za uszy, gryzła, uderzała pięściami i kablem po całym ciele, dusiła i kopała małoletniego” 

– opisywali śledczy.

Jego matka – dodała prokuratura – nie reagowała na zachowanie partnerki i sama stosowała wobec dziecka przemoc słowną i fizyczną – dawała mu klapsy i wyzywała.

Ignacy 31 lipca w samych butach wyszedł z mieszkania zajmowanego przez matkę i jej partnerkę, błąkał się po ul. Warszawskiej w Gliwicach. Dziecko miało na ciele widoczne ślady pobicia. Zostało zaprowadzone do jednego z komisariatów. Na ciele czterolatka stwierdzono liczne obrażenia: urazy ramienia, klatki piersiowej, policzka i oczodołu.

Matce dziecka przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek oraz narażenie jej na niebezpieczeństwo przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki. Patrycja J. jest podejrzana o znęcanie się nad Ignacym i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Kobietom może grozić kara do ośmiu lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Gliwice-Wschód.

Źródło: PAP

Wiadomości

Neymar po operacji kolana. Czeka go miesiąc przerwy w grze

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Rosyjscy generałowie fałszują raporty dla Putina

Wildstein: Polska laboratorium eliminacji opozycji

Prezydent Karol Nawrocki reaguje na tragedię w Kopalni Pniówek. Kondolencje dla rodzin górników

Polska reaguje na zmasowany atak Rosji na Ukrainę. Wystartowały samoloty, działania prewencyjne

Niemcy są w szoku: Prezydent Nawrocki to polski Trump

Rosja zadziwia na wojnie: konie na froncie, osły w logistyce

USA: STOP dla farm wiatrowych z powodów bezpieczeństwa narodowego

Holandia: Samochodem wjechała w tłum podczas parady świateł

Najnowsze

kopalnia węgla - zdjęcie poglądowe

Kopalnia Pniówek: Dwóch górników nie żyje

Wielkie oszustwo OZE i aplikacja widmo - tak rządzi ekipa 13 grudnia!

Beata Kozidrak wraca na scenę. Poruszające wyznanie przed świętami

ks. Paweł Rytel-Andrianik

Unikalne Boże Narodzenie w Watykanie: Jubileusz, nowy papież i choinka z północnych Włoch

ks. prof. Paweł Bortkiewicz

Ks. Bortkiewicz: Adwent zniszczony przez komercję

Neymar po operacji kolana. Czeka go miesiąc przerwy w grze

Bosak: delegalizacja Konfederacji? To polityczna fantazja lewicy

Michał Kowalski

Poseł PiS Michał Kowalski o skutkach rządów kolacji 13 grudnia: "Te święta będą bardzo drogie"