Kolejna odsłona kampanii przeciwko przemocy wobec dzieci. "Kary cielesne nie są żadnym środkiem wychowawczym"
– Nie jest to kampania, która ma dołować dobrych rodziców. Jest ona kierowana do osób, które ciągle myślą, że bicie to jest metoda wychowawcza – mówiła podczas dzisiejszej inauguracji kampanii "Kocham. Nie Biję" aktorka Magdalena Różczka. Kampania "Kocham. Nie biję" jest prowadzona od kilku lat.
Kampania jest prowadzona wspólnie przez ministerstwa sprawiedliwości, zdrowia, pracy i polityki społecznej, edukacji narodowej oraz Prokuraturę Generalną i Rzecznika Praw Dziecka.
Dzisiejsza, kolejna już odsłona kampanii, ma przypominać o wciąż aktualnym w Polsce problemie stosowania przemocy wobec dzieci, jako metody wychowawczej. – Kary cielesne nie są żadnym środkiem wychowawczym – mówiła podczas inauguracyjnego spotkania prof. Małgorzata Fuszara, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.
– Wszelkie badania pokazują, że to może tylko szkodzić dziecku - podkreślała też jedna z ambasadorek akcji aktorka Magdalena Różczka.
– Dzieci to fundament społeczeństwa, a dla mnie osobiście, dzieci to bardzo baczni obserwatorzy nas. Dlatego, to jaki świat im pokażemy, to będzie rzutowało na całe ich życie - dodała również reprezentująca w tym roku kampanię "Kocham. Nie biję" prezenterka TVN Omenaa Mensah.
Główne założenia kampanii "Kocham. Nie biję" to przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz przeciwdziałanie jej skutkom. Kierująca akcją Fundacja Krajowe Centrum Kompetencji, pracuje nad podwyższaniem poziomu świadomości obywateli w temacie przemocy wobec dzieci, promowaniu wartości rodzinnych oraz zwiększeniu zaangażowania społecznego w przeciwdziałanie przemocy.
Czytaj więcej:
W Warszawie odbył się Marsz dla życia i rodziny