III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę w Strachocinie. Sympozjum o św. Andrzeju Boboli 19-20 lipca
W sobotę, 20 lipca, na Bobolówce w Strachocinie odbędzie się III Narodowa Modlitwa za Ojczyznę. Wydarzenie to gromadzi kilka tysięcy pielgrzymów, w tym wielu członków Akcji Katolickiej, którzy modlą się w intencji naszej Ojczyzny. Święty Andrzej Bobola, patron Polski, jest znakiem spraw, na które czekamy. Uroczystości obejmują m.in. Drogę Krzyżową, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Mszę Świętą, której przewodniczył będzie ks. abp Andrzej Dzięga, ordynariusz diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Dzień wcześniej, 19 lipca, odbędzie się sympozjum o św. Andrzeju Boboli.
W podniosłej religijnej i patriotycznej uroczystości, która będzie czasem wspólnej modlitwy w intencji ratowania Ojczyzny, weźmie m. in. udział krakowska oficyna Biały Kruk. Będzie można spotkać się z autorami książek tego wydawnictwa, a także je kupić.
19.07, godz. 19:00-21:00 - spotkanie z Czesławem Ryszką, autorem bestsellerowej książki „Andrzej Bobola. Orędownik Polski”.
20.07, godz. 10:00-11:00; 13:30-15:00 spotkania autorskie z red. Jolantą Sosnowską, fotografikiem Adamem Bujakiem i Czesławem Ryszką.
19 lipca odbędzie się sympozjum poświęcone św. Andrzejowi Boboli, jednemu z patronów Polski.
16:00 – ks. Józef Niżnik – Otwarcie sympozjum
16:30 – dr hab. Mieczysław Struś – Sytuacja społeczno-militarna na polskich Kresach wschodnich w XVII wieku
17:00 – Czesław Ryszka – Św. Andrzej Bobola na tle epoki
18:00 – Msza św.
21:00 – Apel Jasnogórski w Domku Pani i Królowej Polski, Różaniec za Ojczyznę
20 lipca (sobota)
9:00 – dr hab. Mieczysław Ryba – Obecna sytuacja społeczno-polityczna w Polsce
9:30 – prof. Paweł Warchoł – Aktualność przesłania św. Andrzeja Boboli dla Polski
11:00 – ks. Józef Niżnik – Św. Andrzej Bobola jest znakiem spraw, na które czekamy
11:25 – Droga Krzyżowa (prowadzi ks. prof. Tadeusz Guz)
12:30 – Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca
15:00 – Koncert patriotyczny chóru Ave Maria z Nowej Sarzyny
15:30 – Nabożeństwo różańcowe
Na stoisku Białego Kruka będzie można znaleźć 200 katolickich i patriotycznych tytułów. Sprzedaż w cenach promocyjnych książek wybitnych autorów, jak np. Adam Bujak, ks. prof. Waldemar Chrostowski, prof. Andrzej Nowak, prof. Wojciech Polak, prof. Wojciech Roszkowski, Czesław Ryszka, Jolanta Sosnowska, prof. Jan Żaryn. Gratisowe egzemplarze miesięcznika „WPiS. Wiara, Patriotyzm i Sztuka”.
Jak zapewniają przedstawiciele wydawnictwa, będzie możliwość nie tylko nabycia książek z rabatem i autografami autorów, ale także wymiany poglądów z autorami Białego Kruka. Wstęp wolny!