– Krytyka Telewizji Publicznej była dość powszechna – powiedział na antenie Telewizji Republika Piotr Górski.
Gościem "Politycznego Podsumowania Dnia" w "Wolnych Głosach" na antenie Telewizji Republika był Piotr Górski z "Res Publiki Nowej".
"Nie znamy historii człowieka, który dokonał ataku"
Wczoraj późnym wieczorem przy Russell Square w centrum Londynu doszło do ataku nożownika. Jedna osoba zginęła, a pięć zostało rannych. 19-letni napastnik, z pochodzenia Somalijczyk, został obezwładniony paralizatorem i trafił do szpitala. Policja nie wyklucza, że atak mógł mieć podłoże terrorystyczne.
– Te ataki wpisują się w serię, która przechodzi przez Europę, która intensyfikuje się w ostatnim czasie. Jest to pewien wskaźnik klimatu, jaki panuje teraz w Europie. Coraz częściej mamy do czynienia z takimi atakami – powiedział gość Marcina Bąka. Mówiąc o tym, że z pochodzenia był on Somalijczykiem, Piotr Górski zauważył, że "nie znamy historii człowieka, który dokonał ataku". – Nie zrzucałbym tego wyłącznie na jego pochodzenia, ani religię. Można zaobserwować pewną korelację, ale myślę, że na podstawie tego nie można budować strachu do muzułmanów – dodał.
"Komisja Wenecka stała się jednym z aktorów tego sporu i utrzymuje tę samą linię"
11 sierpnia o godzinie 11 nastąpi publiczne ogłoszenie wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. nowej ustawy o TK. Wcześniej TK rozpatrzy połączone wnioski ws. ustawy o TK na posiedzeniu niejawnym. – Myślę, że decyzja będzie utrzymana, taka, jak zapadła 9 kwietnia. Myślę, że stanowisko się nie zmieni. To kolejna odsłona tego samego spektaklu, w którym role są obsadzone. Uważam, że tę sytuację może zmienić wybór nowego prezesa TK – ocenił gość Telewizji Republika.
Komisja Wenecka przyjedzie do Polski po raz trzeci, prawdopodobnie we wrześniu i ponownie zajmie się Trybunału Konstytucyjnego. – Komisja Wenecka stała się jednym z aktorów tego sporu i utrzymuje tę samą linię, ale widać tu pewne wyciszenie. Pamiętam, jak na początku roku panowało oburzenie, teraz już ten spór nie budzi takich emocji – wskazał Piotr Górski. Dodał, że "jeżeli Komitet Obrony Demokracji, będzie budowany na TK, który nie wzbudza już takich emocji, to raczej na tym paliwie już długo nie pociągnie". – Być może znajdzie kolejny punkt, mogą to być media publiczne. Decyzja ws. Jacka Kurskiego pokazuje to, że TVP trochę przegięło. Wydaje się, że potwierdza ona to, że TVP nie była w ostatnim czasie dobrą telewizją. Krytyka Telewizji Publicznej była dość powszechna – zauważył.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Czabański: Uznaliśmy, iż Jacek Kurski powinien dostać od Rady Mediów Narodowych żółtą kartkę