Jak informuje „Gazeta Polska Codziennie”, niemal 200 tysięcy Polaków posiada już legalnie broń do celów niezwiązanych z zawodowymi obowiązkami. W minionym roku policja wydała ponad 65% więcej pozwoleń na broń niż w roku 2015. W związku z tym wzrosła również sprzedaż broni.
Według przytaczanych przez „GPC”, w roku 2016 Polacy kupili 106 tys. sztuk broni palnej. Zainteresowani najczęściej starają się o pozwolenie na broń myśliwską, nastąpił też wzrost zainteresowania bronią sportową, do której można załadować ostrą amunicję. Dużą popularnością cieszy się także broń kolekcjonerska. Liczba wystąpień o licencję na każdy z rodzajów broni w 2016 r. była co najmniej 50% wyższa niż w roku 2015.
Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z MSWiA i MON planuje utworzenie programu promującego strzelectwo. Ważnym elementem programu miałaby być sieć tanich, ogólnodostępnych strzelnic sportowych. - Projekt ten jest na etapie planowania, współpracujemy z dwoma innymi resortami w tej sprawie i będziemy informować, gdy zapadną konkretne decyzje – powiedziała „GPC” Anna Ulman, rzecznik MSiT.
- Oprócz resortów także wszystkie stowarzyszenia proobronne oraz środowiska zainteresowane promocją obronności powinny zaangażować się w budowanie strzelnic w każdej gminie i powiecie. W gminie – do broni krótkiej, w powiecie – do broni długiej – stwierdził w rozmowie z „Gazetą Polską Codziennie” poseł PiS, Stanisław Pięta. Zaznaczył, że strzelnice mogłyby służyć żołnierzom obrony terytorialnej.
Więcej szczegółów znajdą Państwo w weekendowym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".