To nie są dobre informacje zwłaszcza dla meteoropatów. Osoby wrażliwe na wahania ciśnienia mogą odczuwać problemy ze zdrowiem. Do takiej sytuacji dojdzie w nadchodzącym tygodniu. Aktualnie Polska podzielona jest na strefę bardzo wysokiego i umiarkowanego cisnienia. W części centralnej i wschodniej ciśnienie wynosi 1034 hpa. W ciągu kilkunastu godzin zwłaszcza w części centralnej i wschodniej obniży się o 15-20 hpa.
Biometeorolog Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej doktor Grzegorz Kaliński powiedział, że w związku z tym meteoropaci mogą odczuwać różne dolegliwości.
Noc pochmurna, jedynie na południu i południowym zachodzie pogodnie. Możliwe opady mżawki. Miejscami mgły. Temperatura od 1°C na południowym zachodzie do 10°C nad morzem; w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C. Wiatr przeważnie słaby, w Sudetach silniejszy, w porywach do 70 km/h. pic.twitter.com/bWFmYXTbhO
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) November 13, 2022
W zależności od cech indywidualnych, przebytych chorób i kondycji zdrowotnej mogą to być na przykład ucisk, kłucie lub dzwonienie w uszach, zakłócenia pracy serca, wahania ciśnienia krwi lub nadmierne pobudzenie objawiające się zdenerwowaniem, uczuciem niepokoju i trudnością w koncentracji. Zaleca się dużo snu i przebywania na świeżym powietrzu.
Kolejne ostrzeżenie o gęstej mgle. Ostrzeżeniem zostały objęte południowe powiaty woj. śląskiego. Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m. Ostrzeżenie obowiązuje do jutra, do godziny 11:00. 🌫️⚠️#uwaga #mgły pic.twitter.com/UryUu8MiZh
— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) November 13, 2022
- Warto zapewnić sobie dodatkową dawkę relaksu i położyć się wcześniej spać. By ograniczyć niekorzystny wpływ pogody na organizm, warto również rozważyć ruch na świeżym powietrzu o nie za dużej intensywności, a także ograniczyć spożycie napojów pobudzających, na przykład kawy - wskazał biometeorolog IMGW.