W weekend 12-13 czerwca w Warszawie odbyła się inauguracja zjazdu Akademii Patriotyzmu. Celem projektu jest kształtowanie nowych elit ludzi dynamicznych, ambitnych i szczerze oddanych Polsce.
Projekt realizowany jest przez Fundację Centrum im. Władysława Grabskiego. W drugiej edycji udział w Akademii weźmie młodzież z całej Polski. Warsztaty i wykłady prowadzone są przez ekspertów, przedstawicieli świata nauki, mediów, polityki. Partnerem strategicznym projektu jest KGHM Polska Miedź S.A.
Red. Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl wygłosił inauguracyjny wykład. Temat to „Czy współczesny świat jest bezpieczny? Zagrożenia, ryzyka, szanse”.
W trakcie zajęć nie brakowało inspirujących dyskusji i spostrzeżeń uczestników, którzy opisywali z jakimi zagrożeniami spotykają się na co dzień. Słuchacze dowiedzieli się w jaki sposób mogą im zapobiegać. Wnioski zmierzały do refleksji, że żyjemy w relatywnie bezpiecznym świecie, w którym trzeba jednak nadążać za rzeczywistością i nowymi wyzwaniami. Są nimi m.in. cyberbezpieczeństwo, wojna hybrydowa czy terroryzm.
Zasady komunikacji i marketing polityczny
Dr Krzysztof Tenerowicz, prezes fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego poprowadził wykład, który koncentrował się na przedstawieniu skutecznych zasad komunikacji i marketingu politycznego. Uczestnicy mogli skonfrontować się z zaimprowizowanymi problemami i kryzysami. Odbyła się również dyskusja dotycząca strategii i skuteczności prowadzonych kampanii i akcji społeczno- politycznych.
Zjazd został zamknięty wykładem „ABC organizacji pozarządowych, jak rejestrować, jak działać?”, który poprowadził prawnik Karol Pietras. Udzielał słuchaczom wskazówek dotyczących tego jak zaczynać i rozwijać swoją aktywność w organizacjach trzeciego sektora. Zwrócił również uwagę na stronę formalną funkcjonowania stowarzyszeń czy fundacji. Karol Pietras przestrzegał też przed zagrożeniami z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie chcący działać społecznie.
Za nami I zjazd Akademii Patriotyzmu. Uroczysta inauguracja odbyła się w Warszawie. Dziękujemy za udział wykładowcom oraz słuchaczom. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem partnera strategicznego projektu @kghm_sa. Następny zjazd już za niespełna miesiąc. Do zobaczenia! pic.twitter.com/DrWCquuKDE
— Akademia Patriotyzmu (@APatriotyzmu) June 15, 2021
- To na czym nam zależy to aktywność naszych słuchaczy. Ich zaangażowanie to dowód na to, że nasza inicjatywa jest potrzebna i należy ją rozwijać. W tym miejscu warto podkreślić rolę i znaczenie jakie ma dla naszego projektu wsparcie firmy takiej jak KGHM Polska Miedź S.A. Jej marka i prestiż przyciągają młodzież i stanowią dowód, że dużym polskim firmom zależy na młodych ludziach, ich Rozwoju i przyszłości - podsumowała pierwszy zjazd Izabela Wyżga, koordynator drugiej edycji Akademii.
Organizatorzy podkreślają, że tegoroczna edycja projektu będzie niezwykle intensywna. Powodem jest napięty kalendarz, będący konsekwencją problemów z pandemią koronawirusa. Tym samym, po raz kolejny słuchacze Akademii spotkają się już 10 lipca br.
Wystartowaliśmy! Z prawdziwą radością spotykamy się na inauguracji edycji Akademii Patriotyzmu 2021. Wykład inauguracyjny wygłasza red. @JuliuszSabak. Temat wykładu: "Czy współczesny świat jest bezpieczny? Zagrożenia, ryzyka, szanse". pic.twitter.com/8CjUcNQAR0
— Akademia Patriotyzmu (@APatriotyzmu) June 12, 2021