Przejdź do treści
14:46 IMGW: 4 stacje hydrologiczne z rekordem dobowego intensywnego opadu deszczu
14:18 Poznań: Dożywocie dla obcokrajowca m.in. za brutalne zabójstwo w Środzie Wlkp.
14:07 Świat: Grecja przestanie przyjmować wnioski o azyl dla migrantów przybywających na łodziach z Afryki
13:21 IMGW: ostrzeżenia przed intensywnymi opadami deszczu będą obowiązywały do czwartku do godz. 20.00
12:45 IMGW: opady niemal w całym kraju, niż nad Polską utrzyma się przynajmniej do poniedziałku
12:23 Politycy PiS o Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej: Inicjatywa przechodzi w fazę realizacji
12:09 ETPCz: Rosja dopuściła się łamania praw człowieka w Ukrainie
10:49 SG: we wtorek bez incydentów na granicy z Litwą, ruch odbywa się płynnie
10:43 Hiszpania: Szybki bieg z bykami naznaczony wieloma upadkami. Jedna osoba raniona rogiem
10:03 Łódź: 7 aresztów w śledztwie o oszustwa internetowe. 1300 pokrzywdzonych na 3 mln zł
Wydarzenie 9-12.07 od godz. 11.00 do 19.00 w Piotrkowie Tryb. przed Galerią Handlową przy ul. Słowackiego oraz w biurze na ul. Konarskiego trwa zbiórka podpisów poparcia referendum w sprawie odwołania Prezydenta i Rady Miasta i sprzeciwu wobec nielegalnej migracji!
Wydarzenie Poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk i Klub Gazety Polskiej Kościerzyna zapraszają na spotkanie z Posłami D. Mateckim i M. Goskiem. Poniedziałek (21.07) godz. 16:30, Sala konferencyjna I piętro przy Sali Szopińskiego, ul. 3 Maja 9, Kościerzyna
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!

Antoni Macierewicz szefem MON. Dziennikarz pyta Szydło, czy oszukała wyborców

Źródło: Flickr/ Media Wnet/ CC BY-SA 2.0

Przyszła premier Beata Szydło na konferencji prasowej podczas której zaprezentowała skład nowego rządu, tłumaczyła się ze zmiany decyzji dotyczącej powierzenia Jarosławowi Gowinowi funkcji ministra obrony narodowej.

W kampanii wyborczej Beata Szydło unikała personaliów. W odpowiedzi na medialne spekulacje mówiące, że na czele MON stanie Antoni Macierewicz podała jednak jedno nazwisko. – Chcę uciąć spekulacje. To nie media i nie PO będą decydować o tym, kto będzie tworzył mój rząd. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na szefa MON jest Jarosław Gowin – poinformowała wówczas na konferencji prasowej Beata Szydło. CZYTAJ WIĘCEJ

Okazało się jednak, że co jest najbardziej prawdopodobne, nie oznacza że jest pewne. Antoni Macierewicz został jednak kandydatem na ministra obrony.

O zmianę tej decyzji została na dzisiejszej konferencji prasowej zapytana kandydatka PiS na premiera. Dziennikarz pytał, czy nie było to po prostu oszustwo wobec wyborców.

– Pan Jarosław Gowin otrzymał dwie propozycje do wyboru, m.in. MON. Powiedział, że wybiera Naukę i Szkolnictwo Wyższe – mówiła Szydło. Wiceprezes PiS podkreśliła jednak, że kandydatów na to stanowisko było wielu, a o ostatecznym wyborze zadecydowały kompetencje.

 

telewizjarepublika.pl, 300polityka.pl

Wiadomości

Największa kwalifikacja wojskowa od lat. Kogo wezwą w 2026 roku?

Andruszkiewicz: pozycja Tuska słabnie, więc będzie atakował

Legia zaczyna grę o Europę. Na początek rywal z Kazachstanu

Dziecko wypadło z okna z pierwszego piętra. Jest w dobrym stanie

F1: Wielkie rozstanie po 20 latach! Horner odejdzie z Red Bulla

Mosiński: Tuskowi się wszystko rozsypuje, dziś jest w ciemnej dziurze

Lubuskie: Prominentny działacz PSL stracił prawo jazdy, ale nadal prowadził auto

Kiedy Radosław Sikorski zastąpi Donalda Tuska?

Uwaga na szlakach, wciąż pada deszcz!

SPRAWDŹ TO!

Sikorski bawi się w internetowego hejtera. Uderzył w prezydenta i... Bąkiewicza [SONDA]

Żygadło: kontrole na granicy z Niemcami to fikcja

Jarosław Rzepa: Oczekuję wyjaśnień od marszałka Szymona Hołowni

„Nie mam nawet możliwości pójść gdzieś na pół etatu”. Była partnerka Komendy zbiera na życie

Paweł Lech: długotrwały konflikt polityczny hamuje rozwój państwa

Most nie wytrzymał... Co najmniej 9 ofiar

Najnowsze

Największa kwalifikacja wojskowa od lat. Kogo wezwą w 2026 roku?

F1: Wielkie rozstanie po 20 latach! Horner odejdzie z Red Bulla

Mosiński: Tuskowi się wszystko rozsypuje, dziś jest w ciemnej dziurze

Lubuskie: Prominentny działacz PSL stracił prawo jazdy, ale nadal prowadził auto

Kiedy Radosław Sikorski zastąpi Donalda Tuska?

Andruszkiewicz: pozycja Tuska słabnie, więc będzie atakował

Legia zaczyna grę o Europę. Na początek rywal z Kazachstanu

Dziecko wypadło z okna z pierwszego piętra. Jest w dobrym stanie