Aktywiści Greenpeace na dachu Ministerstwa Środowiska
![](/sites/default/files/styles/responsive_16_9_600w/public/news_teaser/twitter_4.png?h=8da4230c&itok=Qvdvf5S2)
Działacze organizacji Greenpeace rozwiesili na dachu ministerstwa transparent sprzeciwiający się zanieczyszczaniu powietrza z napisem "Smog nas truje, Dlaczego ministerstwo nie reaguje". Na miejscu jest policja, straż miejska i pogotowie
Jak podaje TVN24, służby zajęły prawy pas jezdni przy ministerstwie, a na ulicach w pobliżu budynku utworzył się korek. W proteście udział bierze siedem osób, dwie z nich są na dachu ministerstwa, a pozostałe pięć jest przyczepionych linami od ścian.
W akcji policji udział biorą negocjatorzy, którzy starają się namówić protestujących do dobrowolnego zejścia z budynku.
Aktywiście sprzeciwiają się zanieczyszczaniu powietrza w miastach. - W Polsce oddychamy wszyscy skandalicznie zanieczyszczonym powietrzem, jak alarmuje m.in. Komisja Europejska, ale także Światowa Organizacja Zdrowia. W Polsce mamy najgorsze zanieczyszczenia powietrze spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej. Niestety działania, które do tej pory podejmowane były przez Ministerstwo Środowiska to były tylko pozorowane ruchy i one świadczą o bardzo nieodpowiedzialnym podejściu do tego problemu – mówił dla TVN24 Iwo Łoś, ekspert Greenpreace ds. energetyki.
Akcja na @MinSrod - #Smog nas truje. Dlaczego minister @MHGrabowski nie reaguje? #uwagasmog #KPOP pic.twitter.com/BPCFAgxG6i
— Greenpeace Polska (@Greenpeace_PL) kwiecień 8, 2015