Polacy zagrają w turnieju hokejowym. Ślusarczyk: Zobaczymy w jakim jesteśmy miejscu

Artykuł
W kwietniu biało-czerwoni wygrali w Katowicach Puchar Trójmorza
Fot. Flickr/wezu

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie mężczyzn zagra w „Beat Covid-19". Turniej zaczyna się w sobotę w Słowenii.

Polska reprezentacja weźmie udział w turnieju „Beat Covid-19" w Słowenii. Rywalami drużyny Roberta Kalabera (22. miejsce w rankingu światowym) będą: Słowenia (20), Francja (14), Austria (17), Ukraina (26) i Rumunia (25).

- W Turnieju o Puchar Trójmorza mieliśmy jednego trudnego rywala - Łotwę, w Słowenii zagramy z bardzo wymagającymi przeciwnikami - zaznaczył asystent Roberta Kalabera w kadrze narodowej seniorów oraz trener U-20, Artur Ślusarczyk.

Turniej będzie bardzo ważnym etapem przygotowań do kwalifikacji olimpijskich w Bratysławie, które maja odbyć się w sierpniu. Polacy zmierzą się ze Słowacją, Białorusią i Austrią.

- Turniej w Słowenii pokaże nam, w jakim jesteśmy obecnie miejscu, co musimy poprawić przed najważniejszą batalią w tym roku. W Turnieju o Puchar Trójmorza mieliśmy jednego trudnego rywala, Łotwę, w Słowenii zagramy z bardzo wymagającymi przeciwnikami, między innymi z Francją i Austrią, z którą zmierzymy się również w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich - zaznaczył Kalabera.

Źródło: PR24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy