Piłkarska Liga Mistrzów: triumf Chelsea Londyn

W spotkaniu padła jedna bramka

Piłkarze Chelsea Londyn triumfatorami Ligi Mistrzów. W finale w Porto pokonali Manchester City 1:0 (1:0) po golu Kaia Havertza. „The Blues” po raz drugi sięgnęli po Puchar Europy,

Timo Werner dwukrotnie nie zdołał wykorzystać świetnych szans w pierwszych 15 minutach spotkania. City stopniowo wracało do gry i tylko genialne zagranie Antonio Rüdigera powstrzymało Phila Fodena przed przełamaniem impasu; Jednak Chelsea nadal wyglądała na bardziej niebezpieczną i trafiła na trzy minuty przed przerwą. Gol Kai Havertza rozstrzygnął finał.

Podanie Masona Mounta umożliwiło Havertzowi pokonanie zbliżającego się do piłki Edersona,. Chelsea straciła już wcześniej Thiago Silvę z powodu kontuzji, a City zostało zmuszone do przetasowania, ponieważ Kevin De Bruyne nie był w stanie kontynuować gry po ciężkiej kolizji z Rüdigerem.

Chelsea nadal broniła się znakomicie, a kiedy Riyad Mahrez strzelił tuż obok bramki w ostatnich sekundach, triumf Chelsea został potwierdzony.

Kapitan Chelsea César Azpilicueta komentował: „Kai Havertz był taki spokojny. Dlatego zasługuje na to. Przyjechałem tu w 2012 roku po wygranej w Lidze Mistrzów. Chciałem powtórzyć ten sukces w Lidze Mistrzów. To jest niesamowite. Moja rodzina jest tutaj. To wyjątkowy, wyjątkowy dzień ”.