Piast Gliwice liderem. Legia pokonana

Facebook/ Legia Warszawa

Dotychczasowy lider polskiej ekstraklasy, Legia Warszawa, uległa Piastowi Gliwice 1:2. Gliwiczanie dzięki zwycięstwu awansowali na szczyt tabeli, natomiast dla "Stołecznych" była to pierwsza porażka w sezonie.

Spotkanie Legii z Piastem rozpoczęło się od prowadzenia "Wojskowych". Wynik meczu otworzył niezawodny snajper stołecznej drużyny Njemanja Nikolic.

Piast odpowiedział w 27 minucie wyrównaniem Martina Niespora. Drużyna z Gliwic mogła objąć prowadzenie jeszcze przed przerwą, jednak Sasa Zivec trafił w słupek.

W drugiej połowie Zivec miał więcej szczęścia i w 85 minucie jego strzał znalazł drogę do siatki Kuciaka. Legia miała swoje okazje, jednak nie zdołała doprowadzić do remisu. Piast Gliwice, dzięki pokonaniu dotychczasowej "jedynki" został liderem ekstraklasy.