PLL LOT odwołuje niektóre połączenia do Europy Zachodniej. Wiemy kiedy

Tomasz Domański 08-07-2022, 18:24
Artykuł
canva.com

Od 18 lipca do końca sierpnia narodowy przewoźnik odwołuje wybrane połączenia "nocujące" do Amsterdamu, Mediolanu, Hamburga i Goteborga. Ponadto zmienią się godziny lotów do Koszyc, Ostrawy i Tel-Awiwu, a częstotliwość rejsów do Bejrutu zostanie zmniejszona.

Spółka oświadczyła, że podjęła decyzję o zmianach w letniej siatce połączeń, aby ograniczyć ryzyka operacyjne w szczycie sezonu letniego. "W ostatnich tygodniach europejskie lotniska mierzą się z problemami kadrowymi, ograniczeniami naziemnymi oraz w przestrzeni powietrznej, co przekłada się na ich zmniejszoną operacyjność", podkreślono.

Zobacz też: Brussels Airlines odwołują loty. Fala strajków przenosi się na inne linie

Ponadto, w związku z remontem na krakowskim lotnisku i ograniczeniami operacyjnymi lotniska w Tel-Awiwie rejsy z Krakowa do Tel-Awiwu zostają zmienione z wieczornych na poranne.

Takie są fakty: Paraliż nieba w Hiszpanii. Załogi strajkują, pasażerowie pomstują [wideo]

LOT zaleca, by w związku z możliwymi kolejkami, pasażerowie stawiali się na lotnisku na 3 godziny przed odlotem, a także by podróżowali z bagażem podręcznym (tam, gdzie to możliwe) i odpowiednio przygotowali się do kontroli bezpieczeństwa.

Źródło: PAP/LOT

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy