Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin. „Jesteśmy i zawsze będziemy państwa przyjaciółmi”

Artykuł
Zjazd Dużych Rodzin odbył po raz dziewiąty (zdjęcie ilusracyjne)
Fot. Canva

„Podziwiamy Państwa często bardzo heroiczne wysiłki i starania. Deklarujemy, że polskim rodzinom niezmiennie jesteśmy gotowi nieść pomoc i okazywać wsparcie” – zapewnił prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w przesłaniu do uczestników IX Plenerowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dużych Rodzin.

Przesłanie od pary prezydenckiej do uczestników zjazdu odczytał szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

„Jesteśmy i zawsze będziemy państwa przyjaciółmi – dodała para prezydencka. „Podziwiamy państwa często bardzo heroiczne wysiłki i starania, i deklarujemy, że polskim rodzinom niezmiennie jesteśmy gotowi nieść pomoc i okazywać wsparcie” – oświadczył prezydent z małżonką.

Podkreślili, że „rodzina to najmniejsza wspólnota i fundament naszego państwa; to przestrzeń, w której dorastamy i uczymy się relacji z innymi ludami; to miejsce, w którym otrzymujemy i okazujemy wzajemne wsparcie, dzielimy się radością i wspólnie przeżywamy troski”.

„Jesteśmy, jako naród i jako społeczeństwo rodziną rodzin i to właśnie w rodzinie często odnajdujemy impuls do działania, motywację do ciągłego rozwoju, inspirację do poszukiwania swoich życiowej drogi, dlatego tak ważny jest głos rodzin, które najlepiej wiedzą, jakie są ich potrzeby i potrafią wskazać problemy, z którymi na co dzień się zmagają” – wskazał prezydent z małżonką.

List szefa rządu do uczestników zjazdu odczytała w czasie panelu społeczno-gospodarczego Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.

Premier zaznaczył, że Plenerowe Ogólnopolskie Zjazdy Dużych Rodzin są „doskonałym sposobem integrowania wielodzietnych rodzin z całej Polski i miejscem debaty, w której dobro rodziny zajmuje kluczowe miejsce”.

„Cieszę się, że to cykliczne ogólnopolskie wydarzenie, podczas, którego – poza panelem ekonomiczno-społecznym organizowane są warsztaty, zajęcia artystyczne, zawody sportowe czy koncerty rodzin – co roku spotyka się z tak wielkim zainteresowaniem” – napisał premier Morawiecki.

Szef rządu podkreślił, że „rodzina jest fundamentem społeczeństwa i najlepszą inwestycją w przyszłość”. „Jej wzmocnienie, dzięki konsekwentnemu wprowadzaniu korzystnych rozwiązań w obszarze polityki prorodzinnej a także polepszeniu sytuacji ekonomicznej, to kluczowe cele działania naszego rządu” – napisał.

Szef rządu podziękował Związkowi Dużych Rodzin „Trzy Plus”, które „od lat aktywnie uczestniczy w kształtowaniu polskiej polityki prorodzinnej, podkreślając jej ogromne społeczne znaczenie”.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy