Andrzej Duda: Mołdawia może liczyć na wsparcie na forach międzynarodowych, na których jesteśmy obecni

Artykuł
Fot. Portal TV Republika

- Jako kraj, który ma na sercu sprawy mołdawskie, będziemy stali ze wspólnotą międzynarodową za Mołdawią; będziemy ją wspierać we wszystkich działaniach zmierzających do integracji i stabilizacji sytuacji wewnętrznej - zapewnił prezydent Andrzej Duda.

– Uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach. To jest sprawa fundamentalna i zawsze będziemy wspierali Mołdawię w jej działaniach, które do tej integralności będą zmierzały – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas oficjalnej wizyty prezydent Mołdawii Mai Sandu w Polsce.

Prezydent Duda powiedział, że zaoferował jej polską pomoc na zasadzie podzielenia się naszymi doświadczeniami, które mamy w różnego rodzaju demokratycznych przemianach. – Mamy tutaj duże doświadczenie i te zmiany, które nastąpiły w Polsce w tym zakresie, na przestrzeni ostatnich 30 lat dzisiaj przynoszą bardzo wiele pozytywnych efektów – mówił Andrzej Duda.

Dodał, że powiedział prezydent Mołdawii, iż Polska ma sprawy mołdawskie na sercu, będzie zawsze stała wspólnie ze wspólnotą międzynarodową za Mołdawią. – W tym znaczeniu, że absolutnie uważamy, że konieczne jest zachowanie integralności terytorialnej Mołdawii w międzynarodowo uznanych granicach. To jest sprawa fundamentalna i tutaj zawsze będziemy Mołdawię wspierali we wszystkich jej działaniach, które do tej integralności będą zmierzały – zapewnił.

Podziękował też prezydent Sandu za opiekę nad mniejszością polską mieszkającą w Mołdawii.

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy