Premier Mateusz Morawiecki odwołał ministra cyfryzacji. Jest już następca

Artykuł
Marek Zagórski pozostanie na stanowisku do 7 czerwca
Fot. Portal TVRepublika, Flickr/Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki odwołał Marka Zagórskiego z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację i powołał na tę funkcję Janusza Cieszyńskiego, który obejmie ją 8 czerwca – poinformował rzecznik rządu.

Premier przyjął rezygnację Marka Zagórskiego z funkcji sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację z dniem 7 czerwca – przekazał rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, na tym stanowisku zastąpi go Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia.
Rzecznik rządu, komentując odejście Zagórskiego, przypomniał, że „ostatnie kilka lat to przełomowe zmiany w zakresie usług cyfrowych”.

– Blisko 11 milionów profili zaufanych, setki usług cyfrowych ułatwiających realizację zadań publicznych, zwiększenie dostępu do szerokopasmowego i bezpiecznego internetu, dowód osobisty i prawo jazdy oraz inne dokumenty w formie elektronicznej – wyliczył Müller.

Przekazał, że Zagórskiego na stanowisku sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację premier Mateusz Morawiecki powołał Janusza Cieszyńskiego. W latach 2018-2020 był on wiceministrem zdrowia, a po odejściu z resortu został wiceprezydentem Chełma.
– Ma on ogromne doświadczenie w zakresie informatyzacji usług zdrowotnych (Internetowe Konto Pacjenta, e-recepta, e-skierowanie). Obejmie funkcję 8 czerwca – powiedział rzecznik rządu.

Źródło: Twitter, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy