Mąż Cimanouskiej z polską wizą. „Pozostaje pod opieką służb”

Artykuł
Kryscina Cimanouska
Fot.: Twitter/@trojmorze_pl

Mąż Krysciny Cimanouskiej otrzymał polską wizę humanitarną. Białoruska lekkoatletka znajduje się pod opieką polskich służb dyplomatycznych.

Rzecznik rządu Piotr Müller na konferencji prasowej poinformował, że białoruska olimpijka Kryscina Cimanouska jest obecnie pod opieką polskich służb dyplomatycznych. Odmówił jednak podania szczegółów dotyczących jej przylotu z Tokio ze względów bezpieczeństwa. Zapewnił, że taka dyskrecja wynika z zastosowanych procedur.

Müller poinformował jednocześnie, że Polska przyznała wizę humanitarną mężowi Cimanouskiej.

Białoruska biegaczka poinformowała w niedzielę, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś. Zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Japonii.

W poniedziałek Cimanouska otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski.

Wiceminister spraw zagranicznych RP Marcin Przydacz wyjaśnił we wtorek w wywiadzie dla brytyjskiej stacji Sky News, że dla polskiej strony najistotniejsze jest uniemożliwienie wywiezienia Cimanouskiej na Białoruś wbrew jej woli

Źródło: Polskie Radio 24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy