Tokio 2020. Cimanouska odleci z Japonii do Polski w środę

Artykuł
Cimanouska nie wsiadła do samolotu rejsowego do Stambułu, skąd miała lecieć do Mińska
Fot. PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Białoruska sprinterka Kryscina Cimanouska poleci z Japonii do Polski w środę – poinformowała Białoruska Fundacja Solidarności Sportowej. – Nie wrócę na Białoruś – oświadczyła Cimanouska.

– Poleci z Tokio, bezpośrednim lotem do Warszawy 4 sierpnia – powiedział Aleksandr Opiejkin, prezes Białoruskiej Fundacji Solidarności Sportowej. Potwierdził, że sprinterka w poniedziałek otrzymała polską wizę humanitarną, a Fundacja pomogła jej nabyć bilety do Warszawy.

Cimanouska poinformowała w niedzielę, że w związku z krytyką działań władz sportowych swojego kraju, została odsunięta od udziału w igrzyskach, a funkcjonariusze próbowali ją zmusić do wylotu na Białoruś przez Stambuł.

W poniedziałek biegaczka, która dzień wcześniej zgłosiła się na policję na lotnisku i w efekcie nie wyleciała z Tokio, otrzymała w ambasadzie RP polską wizę humanitarną. Polscy dyplomaci zaoferowali jej opiekę i pomoc w podróży do Polski. Jeszcze w niedzielę w Tokio pomocy udzielili jej pracownicy japońskiego MSZ, sprawą zajął się MKOl.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy