Müller: Zjednoczona Prawica będzie funkcjonowała dalej

Artykuł
2020.01.24 KPRM | Wypowiedź rzecznika prasowego rządu dla mediów
Fot.: Fot. Adam Guz / KPRM

- Jestem pewny, że Zjednoczona Prawica dalej będzie funkcjonowała, ponieważ są osoby w Sejmie z Porozumienia i poza Porozumieniem, którzy chcą wspierać rząd - stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie dla Polskiego Radia.

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się wczoraj do prezydenta Andrzej Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Gowin oświadczył, iż decyzja o jego dymisji oznacza koniec koalicji Zjednoczonej Prawicy. 

- Jestem pewny, że rząd Zjednoczonej Prawicy dalej będzie funkcjonował, ponieważ są osoby w Sejmie z Porozumienia i poza Porozumieniem, którzy chcą wspierać rząd - stwierdził dziś na antenie Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller

Polityk wyraził również nadzieję na to, że „kwestie związane z ustawą medialną uzyskają dziś większość w Sejmie”.

- W chwili podpisania umowy koalicyjnej, partia Porozumienie miała blisko 20 posłów, dziś wraz z Gowinem jest ich zaledwie kilku. Pozostaje pytanie kto reprezentuje dziś Porozumienie, bo większość tego ugrupowania popiera rząd. Chcemy kontynuować projekt Zjednoczonej Prawicy w 2023 roku i tym samym kontynuować nasz program - oświadczył Müller. 

 

 

 

 

Źródło: Polskie Radio

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy