Odwołanie Gowina. Müller: Premier Morawiecki zwrócił się w tej sprawie do prezydenta

Artykuł
Piotr Muller
Fot. flickr.com/Kancelaria Premiera

W związku z opóźnieniami w pracach nad Polskim Ładem w ministerstwie rozwoju, pracy i technologii, a także z powodu niepewności, co do rzeczywistego wymiaru poparcia dla działań koalicyjnego rządu, premier Mateusz Morawiecki wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie wicepremiera Jarosława Gowina ze stanowiska – oświadczył rzecznik rządu Piotr Müller podczas konferencji.

- W maju liderzy Zjednoczonej Prawicy podpisali wspólnie założenia programowe Polskiego Ładu. Programu niezwykle ważnego dla wyjścia z kryzysu związanego z epidemią oraz dla wprowadzenia sprawiedliwej polityki społecznej, gospodarczej i podatkowej – przypomniał Müller, zaznaczając, że ostatnie działania Porozumienia świadczą de facto o złamaniu postanowień koalicyjnych.

- Podważanie założeń widać w nierzetelnych działaniach i w odnoszeniu się do reformy podatkowej. Ta reforma to obniżenie podatków dla 18 mln obywateli w Polsce i gwarancja dla 90 proc. podatników, że reforma będzie dla nich korzystna lub neutralna – podkreślił Müller.

Rzecznik rządu zaznaczył również, że „wszystkich posłów, którzy chcą z nami budować ten program, który jest zapisany w Polskim Ładzie, bez względu na barwy polityczne, ale przede wszystkim tych, którzy są w Zjednoczonej Prawicy, nadal zapraszamy do kontynuowania wspólnej pracy”.

Z kolei we wtorek rano wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek na antenie TV Republika, zwrócił uwagę, że „cały spór, który toczy się wokół Polskiego Ładu i ustawy związanej z TVN, dotyczy tak naprawdę ambicji Jarosława Gowina i tych polityków, którzy są dzisiaj mu lojalni w imię partykularnego interesu”.

- Mam wrażenie, że dzisiaj Gowin chce, żeby każde głosowanie wiązało się ze zwróceniem uwagi na jego stanowisko – podkreślił Żalek.

Źródło: Portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy