Przejdź do treści
13:47 Hiszpania: Pół roku po wielkiej loterii podział wygranej dzieli trzy madryckie szkoły
13:16 IMGW: burze w cały kraju, na południu Polski upał
13:00 W. Brytania: Liczba aresztowań pracujących nielegalnie imigrantów wzrosła o 51 proc.
12:39 Hiszpania: Pożar w domu opieki w Saragossie. Nie żyje jedna osoba, 19 rannych
12:03 Kraków: Mężczyzna zabarykadowany w mieszkaniu - w rękach policji. Przebywa w szpitalu
11:10 MSWiA: strefa buforowa na granicy z Białorusią przedłużona o kolejne 90 dni
10:27 Alert RCB i ostrzeżenia IMGW I i II stopnia dla całego kraju przed burzami i silnym wiatrem
09:28 PSP: w piątek strażacy interweniowali 2186 razy w związku z pogodą
09:01 Ukraina: Rosja przeprowadziła w nocy z piątku na sobotę zmasowany atak powietrzny na Ukrainę, używając do niego łącznie 215 środków
08:48 Zachodniopomorskie: Syn oskarżony o zabójstwo ojca w Boże Narodzenie w Złocieńcu
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Gdańsk II zaprasza na protest - Nie dla nielegalnej imigracji!, 8 czerwca (niedziela), g. 12, pod Radą Miasta Gdańska ul. Wały Jagiellońskie 1
NBP NBP informuje: Prof. Adam Glapiński, Prezes NBP: „Polska ma już 509 ton złota – więcej niż Europejski Bank Centralny! To dowód na skuteczną strategię, która wzmacnia wiarygodność Polski i buduje bezpieczeństwo finansowe obywateli"

Ludwik Dorn nie żyje. Jeden z założycieli PiS odszedł w wieku 67 lat

Źródło: wikipedia

Nie żyje Ludwik Dorn. Były marszałek Sejmu, wicepremier i szef MSWiA zmarł w czwartek w wieku 67 lat.
Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 w Warszawie. W PRL-u działał jako opozycjonista, współpracował m.in. z KOR.
Był współzałożycielem partii Prawo i Sprawiedliwość i jej wiceprezesem w latach 2001–2007. W latach 2005–2007 pełnił funkcję wicepremiera oraz ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

- Odszedł człowiek, który miał bardzo dobry życiorys i uczynił dużo dobrego dla naszego kraju - powiedział wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wspominając zmarłego w czwartek Ludwika Dorna. "Jestem pełen żalu" - wyznał prezes PiS.

- Z przykrością przyjąłem informację o śmierci Ludwika Dorna – marszałka Sejmu, wicepremiera, ministra; człowieka zasłużonego Rzeczypospolitej. Niech spoczywa w pokoju - napisał premier Mateusz Morawiecki.

- Odszedł Ludwik Dorn, Lutek, przywódca warszawskiej opozycji studenckiej lat 70-tych, wybitnie zdolny polityk w wolnej Polsce, patriota i państwowiec - napisał w czwartek wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

- Wybitny polityk, wicepremier, marszałek Sejmu, odważny działacz „Solidarności” walczący z reżimem PRL. Współzałożyciel PiS, od 2011 do 2014 członek klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. Świeć, Panie, nad Jego duszą - napisał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

W październiku 2008 r. został usunięty z Prawa i Sprawiedliwości i z klubu parlamentarnego PiS.

W wyborach parlamentarnych w 2011 r. ponownie wystartował z listy PiS i zdobył mandat. Sprawował go jako poseł niezrzeszony, później przeszedł do klubu parlamentarnego Solidarnej Polski. Opuścił go w 2012 roku.

W wyborach parlamentarnych w 2015 roku startował z listy Platformy Obywatelskiej. Nie udało mu się zdobyć mandatu.

PAP

Wiadomości

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już dziś!

Mazurek i Stanowski miażdżą Tuska! Porażka Giertycha i Hołowni. Odlot Wałęsy i Kidawy

HIT DNIA

Lis zaatakował Karola Nawrockiego. Nie ujdzie mu to płazem!

Rząd Tuska rozbraja polską armię!

Syn zabił ojca w Boże Narodzenie. Usłyszał zarzuty

Dlaczego Kinga Gajewska przyniosła ziemniaki do DPS-u?

SONDAŻ: Czy Polacy chcą dymisji rządu Tuska? Sprawdzono!

Siatkarska Liga Narodów. Tie-break rozstrzygnął mecz Polska-Turcja!

Strażacy mieli pełne ręce pracy. To skutki burzowej pogody

Moskal: Konferencja CPAC była absolutnie niezwykłym wydarzeniem!

Rosja planuje odcięcie Ukrainy od Morza Czarnego w 2026 roku

HIT DNIA

HIT! Wręczyła ziemniaki, cyknęła fotkę i wróciła. Pracownicy DPS-u o wizycie Gajewskiej!

Kraków teraz: Antyterroryści próbują dostać się do mieszkania

Zatrzymano 20 osób w operacji wymierzonej w pornografię dziecięcą

Zagrożenie pożarowe szczytu G7: Alberta przygotowuje plan awaryjny

Najnowsze

STRIFE 14: Gala w Piotrkowie Trybunalskim już dziś!

Syn zabił ojca w Boże Narodzenie. Usłyszał zarzuty

Dlaczego Kinga Gajewska przyniosła ziemniaki do DPS-u?

SONDAŻ: Czy Polacy chcą dymisji rządu Tuska? Sprawdzono!

Siatkarska Liga Narodów. Tie-break rozstrzygnął mecz Polska-Turcja!

Mazurek i Stanowski miażdżą Tuska! Porażka Giertycha i Hołowni. Odlot Wałęsy i Kidawy

HIT DNIA

Lis zaatakował Karola Nawrockiego. Nie ujdzie mu to płazem!

Rząd Tuska rozbraja polską armię!