Przejdź do treści
07:52 IMGW: burze z opadami do 30 mm na Dolnym Śląsku
07:11 Bieszczady: Na przełomie kwietnia i maja częściej można spotkać żmije
07:09 Ukraina: Derusyfikacja objęła ok. 80 tys. nazw ulic i miejscowości oraz 5 tys. pomników
07:04 Polska: Pożar w Biebrzańskim PN rozszerza się - w dzień znowu akcja z użyciem m.in. śmigłowców
06:13 USA: Oklahoma i Teksas pod naporem niszczycielskich burz i tornad
00:41 Donald Trump: Mam nadzieję, że Rosja i Ukrainą dojdą do porozumienia w tym tygodniu
Debata Republiki Kolejna debata kandydatów na Prezydenta RP, której organizatorem będzie Telewizji Republika już 9 maja – proszę śledzić naszą antenę, portal i media społecznościowe
Spotkanie 29 kwietnia o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z publicystą TV Republika - Jakubem Maciejewskim. Miejsce: Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Ściegiennego 13, Kielce
Republika Uwaga, lokalne muxy nie nadają od 1 kwietnia Republiki. Chcąc oglądać naszą stację trzeba przejść na Mux 8
Republika Solidarni z Republiką! Każda wpłata od Państwa jest dla nas ogromnym wyrazem wsparcia. Wpłaty można dokonać, wykonując przelew: Fundacja Niezależne Media, nr konta: 78 1240 1053 1111 0010 7283 0412, dopisek: Darowizna na wolne media
Radio Republika Zachęcamy do słuchania naszego internetowego Radio Republika na stronie radiotvrepublika.pl
NBP NBP informuje: Narodowy Bank Polski działając niezależnie od nacisków politycznych, zapewnia stabilność cen i wspiera zrównoważony rozwój gospodarki. Niezależność banku centralnego to fundament silnej gospodarki. NBP działa na rzecz dobrobytu Polaków

Terapeutyczna moc musicalu na festiwalu "Czas na teatr"

Źródło: Facebook/Teatr Muzyczny w Poznaniu

W przyszłym tygodniu w Poznaniu po raz trzeci odbędzie się festiwal "Czas na teatr" - przegląd teatrów muzycznych. Gospodarzem wydarzenia jest poznański Teatr Muzyczny, a tegoroczna edycja poświęcona ma być terapeutycznej mocy musicalu.

W programie trwającego od 21 do 27 listopada festiwalu znalazły się prezentacje spektakli dla dorosłych, młodzieży i dla dzieci oraz koncerty, konferencje, panele dyskusyjne i spotkania autorskie.

Jak podkreślili organizatorzy wydarzenia, musicale uznawane są za jedną z najbardziej emocjonalnych form artystycznych, zdolną do wywoływania głębokich przeżyć u widzów. Fabuła musicali, często oparta na prawdziwych historiach ludzkich zmagań, może być nie tylko źródłem inspiracji, ale także motywacją do podejmowania ważnych decyzji życiowych; do przełamywania lęków i obaw.

Staramy się w tym roku pokazać, że musical ma wyjątkową moc terapeutyczną. O tym będzie konferencja, którą organizujemy m.in. z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pokazywany przez nas w ramach festiwalu spektakl "Drogi Evanie Hansenie" mówi o problemach młodzieży, mówi o samotności, o próbie samobójczej, o problemach komunikacyjnych w grupie i z dorosłymi - powiedział dyrektor Teatru Muzycznego Przemysław Kieliszewski.

 

Dodał, że znajdujący się od września w repertuarze Teatru Muzycznego spektakl już spotkał się z żywym odzewem poznańskiego magistratu, który wokół tej realizacji chce zbudować program wspierający młodzież. Spektakl poznańskiego teatru w reżyserii Pawła Szkotaka otworzy festiwal "Czas na teatr".

22 listopada dwukrotnie zaprezentują się "Depesze" Teatru Rampa - widowisko oparte na twórczości zespołu Depeche Mode. BKA-Theater Berlin pokaże podczas festiwalu "Operette für zwei Schwule Tenöre".

To taki komediowy spektakl, niektórzy mówią, że to taka queer-komedia, bardzo z dystansem opowiadająca o relacji dwóch śpiewających, zakochanych w sobie ludzi - powiedział Kieliszewski.

 

Podczas Gali Musicalowej na scenie Teatru Muzycznego w Poznaniu dwukrotnie pojawią się największe gwiazdy polskiej sceny musicalowej.

Najważniejszym wydarzeniem tegorocznego "Czasu na teatr" ma być, jak twierdzą jego organizatorzy, spektakl "tik, tik… Bum!" Teatru Roma w Warszawie, w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego. Zostanie on zaprezentowany dwukrotnie, 27 listopada, na zakończenie festiwalu.

Będzie galeria kostiumów

Dwudniowa konferencja musicalowa "Terapia w musicalu. Musical jako terapia. Emocje – afekty – psyche" pomyślana została jako debata przedstawicieli różnych dziedzin nauki na temat terapeutycznej i edukacyjnej roli musicalu. Organizatorami spotkania są Instytuty Kulturoznawstwa oraz Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Slawistyki Polskiej Akademii Nauk, we współpracy z Teatrem Muzycznym w Poznaniu i Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Festiwalowe wydarzenia artystyczne uzupełni m.in. galeria kostiumów teatralnych - okazja, aby zobaczyć z bliska wybrane kostiumy teatralne i, niektóre z nich, kupić.

Źródło: PAP

Wiadomości

Kolejny dzień świąt. Czy znasz zwyczaje wokół Poniedziałku Wielkanocnego?

#KlubRepubliki | o. dr Kotyński: ogromna ofensywa lewicowa dąży do wielkiego totalitaryzmu!

Chińskie pontony dla migrantów sprzedawane online

Rosja stosuje zakazaną broń? Prawo międzynarodowe tego zabrania

Czy cuda potwierdzą jego wyjątkową pobożność?

Huti twierdzą, że amerykański atak spowodował 12 ofiar śmiertelnych

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

Ma nadzieję, że Rosja i Ukraina dojdą do porozumienia w tym tygodniu

Atak dzikich zwierząt w stolicy Kenii. Dwie ofiary

Nie żyje Jadwiga Czarnołęska-Gosiewska

Nie śpieszymy się ze składaniem deklaracji podatkowych

Kazachstan przygotowuje się do agresji ze strony Rosji

Nadeszły ciężkie czasy dla palaczy. A to dopiero początek

„Ściśle Jawne”: PRL-owskie powiązania wiceprezesa Orlenu. W tle działania służb

Najnowsze

Kolejny dzień świąt. Czy znasz zwyczaje wokół Poniedziałku Wielkanocnego?

Czy cuda potwierdzą jego wyjątkową pobożność?

Huti twierdzą, że amerykański atak spowodował 12 ofiar śmiertelnych

Samolot z Polski zmuszony do lądowania w Niemczech

Niebezpieczny trend na TikToku. Francja alarmuje KE

#KlubRepubliki | o. dr Kotyński: ogromna ofensywa lewicowa dąży do wielkiego totalitaryzmu!

Chińskie pontony dla migrantów sprzedawane online

Rosja stosuje zakazaną broń? Prawo międzynarodowe tego zabrania