Korea południowa łagodzi restrykcje. Chodzi o dystans społeczny i spotkania

Artykuł
Seul
Fot. Pixabay/joyko

Korea Południowa złagodzi od 1 lipca zasady dotyczące dystansu społecznego i zezwoli na prywatne spotkania do sześciu osób w aglomeracji Seulu — poinformował w niedzielę południowokoreański rząd. Obecnie w stołecznej aglomeracji w spotkaniach mogą uczestniczyć maksymalnie cztery osoby.

Rząd podał, że w Korei Południowej w pełni zaszczepiono 29,2 proc. populacji i wszystko jest na dobrej drodze, aby osiągnąć cel 70 proc. do września.
W ciągu ostatnich kilku tygodni codzienne liczby nowych infekcji utrzymywały się w przedziale 400 - 700, a przez ostatni tydzień było ich każdego dnia poniżej 600.

Zgodnie z przepisami, które mają wejść w życie 1 lipca, restauracje, kluby nocne i kawiarnie będą mogły być otwarte do północy, w nie tak jak obecnie do godz. 22:00.

Poza Seulem nie będzie ograniczeń dystansu

- Nowy system dystansowania społecznego jest próbą znalezienia równowagi między kwarantanną a powrotem do codziennego życia w obliczu przedłużającej się pandemii Covid-19 – powiedział minister zdrowia Kwon Deok-cheol w telewizyjnej wypowiedzi.

Poza aglomeracją Seulu nie będą obowiązywały żadne zasady dystansu społecznego.

W Korei Południowej do tej pory koronawirusem zakaziło się 151 149 osób, zmarło 2002.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy