Kontrterrorysta na podium zawodów sportowych. „Kwadrat” zajął pierwsze miejsce w Kosowie

Mężczyzna jest nurkiem oraz operatorem drona.

Funkcjonariusz z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu zajął pierwsze miejsce, w swojej kategorii wagowej, w imprezie sportowej The MURPH Challenge. Była ona zorganizowana w celu upamiętnienia porucznika US Navy SEAL Michaela P. Murphy, który zginął w Afganistanie w trakcie wykonywania akcji bojowej.

Jednym z zawodników startujących w zawodach był policjant z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu, który obecnie pełni służbę w XLIII zmianie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Policjant zajął pierwsze miejsce, w swojej kategorii wagowej.

Trening MURPH jest nie lada wyzwaniem. Polega na przebiegnięciu na początku jednej mili, 100 podciągnięć na drążku, 200 pompek, 300 przysiadów oraz jednej mili na koniec. Wszystkie z konkurencji muszą zostać wykonane w kamizelce balistycznej ważącej minimum 10 kg.

„Kwadrat” swoje umiejętności pokazał już 2019 r. To właśnie wtedy drużyna radomskich kontrterrorystów, w której był składzie zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Polskiej Policji w ramach Międzynarodowych Zawodów Wytrzymałościowo-Siłowych Służb Mundurowych „Uwierz, Walcz, Zwyciężaj!”, które odbyły się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Źródło: policja