Został postrzelony podczas kradzieży. Teraz policja go przeprasza

Artykuł
Policja przeprasza włamywacza za postrzelenie (zdj. ilustracyjne)
Pixabay/cocoparisienne

Szef policji San Francisco Bill Scott osobiście przeprosił włamywacza, który został przez policjanta postrzelony w nadgarstek. Stało się to kiedy 23-latek rozładowywał towar skradziony z pięciu aut.

- Bardzo mi przykro, że został postrzelony. Chciałbym skorzystać z okazji, aby publicznie przeprosić pana Pittmana — stwierdził Scott. Zapewnił, że skruchę wyraził także oficer, który oddał strzał.

- Postrzeliłeś mnie. Krwawię, umrę. Zadzwoń po karetkę — krzyczał włamywacz na zapisie video z interwencji, która miała miejsce 7 maja.

Włamali się do pięciu aut

Kilka osób zadzwoniło wówczas na komisariat, zgłaszając łącznie włamania do pięciu samochodów. Sprawcy mieli poruszać się srebrnym autem marki Mitsubishi, wszyscy dzwoniący zanotowali ten sam numer rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzili samochód — okazało się, że w systemie został oznaczony etykietą „skradziony”.

Auto zostało namierzone w rejonie Jack London Alley w pobliżu Varney Place. „Funkcjonariusze obserwowali dwie osoby stojące przed Mitsubishi. Wydawały się przeszukiwać i opróżniać torby oraz bagaż leżący na ziemi” - przekazali mundurowi dziennikowi „San Francisco Chronicle”.

Następnie na nagraniu widać podjętą interwencję. Ubrani „po cywilnemu” policjanci krzyczą „policja”, a następnie mocują się ze złodziejami. Po chwili pada strzał, który rani 23-letniego włamywacza.

Szef policji się kaja

- Postrzelenie pana Pittmana po prostu nie powinno się wydarzyć — skomentował szef policji San Francisco Bill Scott. „Bardzo mi przykro, że pan Pittman został postrzelony podczas tego incydentu. Chciałbym skorzystać z okazji, aby publicznie przeprosić pana Pittmana, jego rodzinę i przyjaciół” - dodał w internetowym wystąpieniu.

Zapewnił również, że skruchę wyraził oficer Zachary McAuliffe, czyli funkcjonariusz oddał strzał. Zgodnie ze słowami Scotta, miał osobiście przeprosić „Pana Xaviera Pittmana Jr.”.

- Oficer McAuliffe poprosił mnie, żebym powiedział, jak bardzo źle się czuje, że to się wydarzyło — powiedział Scott. „Szczerze przeprosił pana Pittmana i życzył mu pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia” - zaznaczył. Postrzelony mężczyzna został opatrzony w szpitalu, a następnie osadzony w areszcie.

- Ten dzieciak ma 23 lata i nigdy nie będzie mógł pracować, ponieważ twój oficer przypadkowo wystrzelił podczas dochodzenia w sprawie włamania do samochodu — powiedziała matka mężczyzny, który został opatrzony w szpitalu i aresztowany. „Czy to się kiedykolwiek skończy?” - zapytała w odpowiedzi na słowa Scotta.

Źródło: polsatnews.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy