Jodek potasu? Po co to komu? Żaryn w Republice: to działanie rutynowe [wideo]

Tomasz Domański 22-09-2022, 17:00
Telewizja Republika

Dystrybucja jodku potasu jest standardową procedurą, eksperci dzisiaj nie wskazują na jakiś zasadniczy wzrost zagrożenia radiacyjnego, ale polski rząd, jako rząd odpowiedzialny, woli być przygotowany na każdy, nawet czarny scenariusz, mówił dziś rano szef KPRM Michał Dworczyk. Jego słowa po południu powtórzył rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Kolportujemy tabletki prewencyjnie. Zaznaczył jednak istotny powód. "Mamy świadomość tego, co Rosjanie robią na Ukrainie. To wszystko powoduje, że pewne scenariusze są możliwe", dodał w rozmowie z Marcinem Bąkiem.

- Myślę, że nasze państwo jest przygotowane na skrajne sytuacje, powiedział Żaryn. - Musimy też pamiętać, że jesteśmy w tej chwili poddawani pewnej presji psychologicznej ze strony Rosji, stwierdził rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych.

"Te zdarzenia i incydenty, które przeprowadzają Rosjanie, mają skutek psychologiczny i są prowokowane po to, aby Zachód szybko zakończył swoje działania na Ukrainie", zaakcentował.

"Musimy się przygotować na wszelkiego rodzaju scenariusze, ale musimy mieć też świadomość manipulacji ze strony Kremla", podkreślił.


Cała rozmowa w oknie powyżej. Gorąco polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy