Jakóbik w Republice: węgla nie zabraknie, ale punktowo mogą pojawić się niedobory [wideo]

Artykuł
canva.com

- Generalnie rynek jest zaopatrzony w węgiel, ale trzeba go sprowadzić przez porty, potem przetransportować koleją. Pojawiały się wymagania logistyczne, które sprawiły, że rynek prywatny abdykował i została „widzialna ręka” państwa – stwierdził Wojciech Jakóbik w Telewizji Republika.

- Czy zabraknie w Polsce węgla? W skali całego kraju prawdopodobnie nie, ale punktowo mogą pojawić się niedobory – powiedział szef portalu biznesalert.pl, Wojciech Jakóbik. – Państwo przejmuje łańcuchy dostaw, bierze na siebie odpowiedzialność za dystrybucję węgla. Mamy do czynienia z pewną reglamentacją. To zjawisko będzie postępować. Planowanie strategiczne musi uwzględniać nawet najczarniejszy scenariusz – dodał gość Telewizji Republika.

- Czy Niemcom zabraknie gazu? Okaże się wkrótce, gdyż Niemcy mają mieć do końca roku uruchomione dwa nowe terminale do odbioru gazu skroplonego. Okno na świat będą mieli, ale nie wiadomo czy zakontraktują odpowiednią ilość gazu. Może się okazać, że będą potrzebowali pomocy z zewnątrz i otrzymają ją na przykład Polski – stwierdził Wojciech Jakóbik.

Cała rozmowa w dolnym oknie. Polecamy!

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy