Gwałcący ksiądz, bojówki ONR i transwestyta. Oto sztuka według lewicy

Artykuł
fot. Facebook.com/TeatrSłowackiego

Spektakl związany z dyrektorem jednej z instytucji kultury rozwinął się na dobre. Komedianci z Teatru Słowackiego w Krakowie postanowili „przejąć” teatr, stając w obronie swojego przełożonego.

W czwartek Zarząd Województwa Małopolskiego poinformował, że rozpoczął procedurę mającą na celu odwołanie Krzysztofa Głuchowskiego z funkcji dyrektora Teatru Słowackiego.

W oświadczeniu urząd marszałkowski podał, że w trakcie kontroli i audytu w instytucji „zostało stwierdzone naruszenie przepisów w zakresie stosowania ustawy Prawo zamówień publicznych”.

Rażące złamanie prawa przez dyrektora jest bardzo mocnym argumentem za jego odwołaniem ze sprawowanej funkcji.

Dodatkowo Pan Krzysztof Głuchowski odstąpił od realizacji umowy z dnia 23 października 2018 roku w sprawie warunków organizacyjno-finansowych działalności Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie oraz programu jego działania w zakresie paragrafu 4 ust. 2 umowy tj. zobowiązania dyrektora do dbałości o dobre imię Teatru w okresie sprawowania swej funkcji” – można doczytać w oświadczeniu.

Pracownicy Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie postanowili wziąć w obronę mężczyznę bezprawnie uwłaszczyć placówkę publiczną, obwieszczając światu, że teatr stanowi od teraz ich własność.

Powodem napiętej sytuacji wokół osoby Krzysztofa Głuchowskiego jest także postępująca wulgaryzacja sceny, która ma miejsce za jego rządów. Lewicowi krytycy sztuki nie widzą w tym nic złego, nazywając to „współczesną sztuką” oraz „wyrazistą formą ekspresji”.

Dyrektor teatru, który swoim wyglądem nie przypomina autorytetu w dziedzinie kultury, po tym, jak spadła na niego fala krytyki za przekaz spektaklu ogłosił, że idzie na wojnie z władzami samorządowymi.

Kulturę do walki ideologicznej i politycznej wykorzystał nie tylko on, ale również jego podwładni.

„Ohyda .......,wstyd dla polskiej literatury i sztuki. To zbezczeszczenie,pohańbienie polskiego teatru. Żaden szanujący się aktor, nie stanąłby na deskach tego teatru,by zagrać w tej ramocie,kiczu i szmirze” - komentują sprawę internauci.

Źródło: twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy