Gazeta Polska Codziennie na rynku już 10 lat. Uroczysta Gala w TV Republika o 19.00

Gala z okazji 10- lecia istnienia Gazety Polskiej Codziennie. N/z tort z logo Gazety Polskiej Codziennie.
Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Dziś na antenie TV Republika transmisja wyjątkowej Gali Jubileuszowej Gazety Polskiej Codziennie.

10 lat temu w pięknej kamienicy z 1929 r. przy ul. Filtrowej, niemal w centrum Warszawy, zebrała się grupa dziennikarzy – na czele z redaktorem naczelnym Tomaszem Sakiewiczem – którzy postanowili wprowadzić na rynek prasowy nowy tytuł – to moment warty świętowania.

Poza zespołem redakcyjnym rocznicę celebrować będą specjalni goście i przyjaciele naszej redakcji. W trakcie uroczystości przypomnimy sobie, jak wyglądał tzw. zerówkowy numer gazety, oraz powspominamy najważniejsze momenty z życia redakcji i funkcjonowania „Gazety Polskiej Codziennie”. Redakcja opowie o tym, że dekada funkcjonowania „Codziennej” na rynku to dekada bardzo ważnych zmian w naszym kraju i fragment bardzo ważnej historii Polski.

Takie święto to okazja do podziękowania czytelnikom za ich zaufanie. Podczas gali wyróżnieni zostaną ludzie, którzy przez minione 10 lat stali po stronie wolności słowa i niezależności dziennikarskiej.

Widzowie Telewizji Republika będą mogli obejrzeć galę 24 sierpnia o godz. 19 i wtedy poznamy laureatów trzech nagród „Gazety Polskiej Codziennie”. Będą też wyróżnienia niespodzianki. Choć wiele wciąż pozostaje tajemnicą, to pewne jest, że wystąpi orkiestra Dziubek Band. W repertuarze bardzo żywiołowa muzyka i rockowe interpretacje kultowych hitów, takich jak: „Rock & Roll is King”, „Odrobinę szczęścia w miłości”, „Ach, śpij, kochanie”, „Do grającej szafy grosik wrzuć”, „Cicha woda brzegi rwie”, „Thunderstruck”, „Lot trzmiela” i „Taniec z szablami”, „Bałkanica”, „Moves like Jagger”, „Happy” czy „Cykady na Cykladach”. Uroczysta gala 10-lecia „Gazety Polskiej Codziennie” przypomni też powody, dla których muzycy z orkiestry Dziubek Band wykonają słynne „We are the champions”.

240410377_362554562267354_8907588087741939502_n_670_01 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy