„Potrójne espresso”. Haniebne słowa Frasyniuka

Wiśniewska: Haniebne słowa Frasyniuka wobec żołnierzy pokazują, że jest on smutnym, chorym z nienawiści człowiekiem
Fot. Facebook/@GoracaPolityka

Gośćmi Aleksandra Wierzejskiego byli politycy: Jadwiga Wiśniewska (PiS), Artur Dziambor (Konfederacja) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15).

- Haniebne słowa Frasyniuka wobec żołnierzy pokazują, że jest on smutnym, chorym z nienawiści człowiekiem - stwierdziła europoseł Wiśniewska. 

- Słowa były skandaliczne, szkoda, że nie było natychmiastowej reakcji prowadzącego program. Mamy jednak ważniejsze tematy niż facet, którego nie ma w polityce od dwudziestu lat - powiedział Artur Dziambor. 

W odpowiedzi, Wiśniewska stwierdziła, że przeprosiny ze strony TVN za słowa Frasyniuka nie były szczere, skoro dziennikarz, który prowadził z nim wywiad, następnego dnia prowadził główne wydanie wieczornych wiadomości. 

Dziambor, mówiąc o rynsztokowści polityki, zasugerował, że wyzwiska Frasyniuka wobec żołnierzy były podobnie obraźliwe, jak słowa Jarosława Kaczyńskiego o „zdradzieckich mordach”. Z posłem Konfederacji nie zgodził się poseł Sachajko. Zdaniem polityka z Kukiz'15, Frasyniuk miał na celu deprecjację wizerunku i morale polskiej armii. 

- Jest toi element walki informacyjnej przeciwko Polsce. Wszyscy mówią, że „Frasyniuk taki już jest”. Jasno możemy chyba powiedzieć, że TVN to stacja hejterska. Dopuszczano tam słowa, jakie padały na Strajku Kobiet, nienawistne wypowiedzi wobec Pawła Kukiza, a teraz atak na podstawę polskiej państwowości, jaką jest armia - mówił Sachajko.

- Korzystamy z doświadczeń litewskich. To nie są Afgańczycy, tylko iraccy Kurdowie. Ich celem nie jest Polska, tylko Niemcy, za co płacą duże pieniądze. Mamy polityków, którzy wygłupiają sią na granicy. Chęci mogą mieć dobre, ale nawoływanie do wpuszczenia wszystkich migrantów jest nieodpowiedzialne - mówił Dziambor o sytuacji na granicy Polski z Białorusią.

Zdaniem europoseł Wiśniewskiej, polska armia strzeże wschodniej granicy Unii Europejskiej. 

- Media, które wspierają ataki na Wojsko Polskie są mediami antypolskimi. Przemytnicza machina, która przerzuca ludzi do Europy do ogromny biznes. Nie przypominam sobie, żeby politycy na południowej granicy UE starali się destabilizować sytuację tak, jak u nas. Ci politycy obrażają swoich wyborców. Zachowują się jak klauni w tanim cyrku, ale to nie jest cyrk. Musimy zapewnić bezpieczeństwo wschodniej flance NATO - dodała polityk PiS. 

- Kuglarze polityczni działają przeciwko Polsce. Liczę na to, że wszyscy europosłowie organizujący debaty przeciw Polsce będą mówić o tym, że Łukaszenka wykorzystuje ludzi w charakterze żywych tarcz - stwierdził Sachajko. 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy