„Polska na dzień dobry”. Minister Krupka: bronimy granic UE. Opozycja nie powinna angażować się w prowokację Łukaszenki

Nasza opozycja nie ma granic.Wielokrotnie widzieliśmy, jak donosiła do Unii Europejskiej nasz rząd
Fot. Zdjęcie Ilustracyjne

To pokazuje demoralizację pseudo elit oraz podważa fundamenty polskiego państwa – komentowała słowa Frasyniuka Anna Krupka, wiceminister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

– Bronimy granic Unii Europejskiej. Opozycja nie powinna angażować się w prowokację reżimu Łukaszenki – mówiła wiceminister w odniesieniu do sprawy pod polsko-białoruską granicą.

Komentowała również słowa Frasyniuka. „Skandaliczne zachowanie i skandaliczna wypowiedź to jest znieważenie funkcjonariuszy Państwa Polskiego. Już zostało złożone zawiadomienie do prokuratury”.

Wiceminister komentowała wizytę Prezydenta Dudy w Kijowie. „W naszym interesie jest to, żeby między Polską, a Rosja funkcjonowało Państwo Ukraińskie. Dlatego wspieramy ten kraj. Taką politykę zapoczątkował Lech Kaczyński. Dla nas jest kluczowe, żeby na terenie Europy środkowo-wschodniej nasza pozycja lidera rosła.

– Mamy specjalne programy wspierające paraolimpijczyków. Łącznie około 100 milionów zostało przeznaczonych na wsparcie zawodników, przed tegorocznymi igrzyskami paraolimpijskimi. Hasło tych igrzysk to. Zjednoczeni emocjami. Zakłada to, że jednoczymy się ponad podziałem płciowym, społecznym i możliwościami ciała, wokół sportu. Mam nadzieję, że tym razem również padnie rekord.

Odnosząc się do ostatnich sukcesów Polaków w tenisie, mówiła, że „zawsze jezeli sport staje się bardziej popularny, to przyciąga więcej młodych osób. I teraz zadaniem polskich związków jest selekcja i rozwijanie osób, które mają szansę na rozwinięcie swojego potencjału.Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy