„Forbes” opublikował zarobki piłkarzy. Lewandowski w czołówce, ale z wielką stratą do lidera

Artykuł
Robert Lewandowski we wtorek odebrał Złotego Buta. W środę jest w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy
Fot:Twitter/Robert Lewandowski

W środowe przedpołudnie popularny magazyn „Forbes” opublikował listę piłkarzy, którzy zarabiają najwięcej. W pierwszej dziesiątce listy znajduje się Robert Lewandowski. Jednakże zarobki kapitana reprezentacji Polski są ponad trzykrotnie mniejsze od lidera zestawienia, którym jest Cristiano Ronaldo.

Robert Lewandowski znajduję się na szóstym miejscu na liście zarobków „Forbesa”. Jego zarobki to 35 mln dolarów za rok gry w piłkę. Liderem jest Cristiano Ronaldo, który zarabia aż 125 mln dolarów.

Drugą pozycję w tym zestawieniu zajmuje Argentyńczyk Lionel Messi. Zawodnik PSG, za rok gry inkasuje 110 mln dolarów. Podium uzupełnia jeszcze Brazylijski gwiazdor paryskiej drużyny Neymar Jr. 29 -latek zarobił w 2021 roku 95 mln dolarów.

Większe pieniądze od Lewandowskiego zarabiają jeszcze dwaj piłkarze: Kylian Mbappe – 43 mln dolarów oraz Egipcjanin Mohammed Salah – 41 mln dolarów. W porównaniu z zestawieniem za ubiegły rok Lewandowski awansował o trzy pozycje, zostawiając za swoimi plecami takich piłkarzy jak Paul Pogba i Eden Hazard.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy