Robert Lewandowski odebrał nagrodę. Złoty but za największą liczbę goli w jednym sezonie

Artykuł
Robert Lewandowski ciągle w kapitalnej formie. Teraz zdobył zasłużoną nagrodę
Fot:Twitter/Bayern München

Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski odebrał nagrodę Złotego Buta za największą liczbę strzelonych goli za sezon 2021/2022. Wręczenie nagrody miało miejsce na stadionie Bayernu Monachium Allianz Arena.

Lewandowski odebrał nagrodę w towarzystwie swojej żony Anny. Po otrzymaniu trofeum powiedział — To najlepszy okres mojej kariery. Nie myślałem, że może się to wydarzyć. To jest coś, w co nigdy bym nie uwierzył. Byłem skupiony na każdym meczu i jestem z tego rekordu bardzo dumny.

Polak zgromadził 82 punkty, gdyż jego dorobek został pomnożony przez dwa. Polak wyprzedził Lionela Messiego – 60 punktów (30 bramek) oraz Cristiano Ronaldo, który zgromadził 58 punktów (29 punktów). Lewandowski jest pierwszym Polakiem, który zdobył nagrodę Złotego Buta, który jest przyznawany od 1968 roku.

- Serdecznie dziękuję mojej rodzinie, kolegom z drużyny, trenerom i całej ekipie FC Bayern München. Zdobycie tytułu nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia. W sporcie tak jak w życiu liczy się szacunek dla innych, współpraca i fair play bez względu na to, co robisz. Chciałbym zadedykować tę nagrodę wszystkim tym, którzy byli u mego boku. Jestem ogromnie dumny z tego, co udało nam się osiągnąć razem jako zespół. Dziękujemy! - tak napisał Lewandowski na swoim profilu na Facebooku.

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy