Robert Lewandowski odebrał nagrodę. Złoty but za największą liczbę goli w jednym sezonie
Kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski odebrał nagrodę Złotego Buta za największą liczbę strzelonych goli za sezon 2021/2022. Wręczenie nagrody miało miejsce na stadionie Bayernu Monachium Allianz Arena.
Lewandowski odebrał nagrodę w towarzystwie swojej żony Anny. Po otrzymaniu trofeum powiedział — To najlepszy okres mojej kariery. Nie myślałem, że może się to wydarzyć. To jest coś, w co nigdy bym nie uwierzył. Byłem skupiony na każdym meczu i jestem z tego rekordu bardzo dumny.
Polak zgromadził 82 punkty, gdyż jego dorobek został pomnożony przez dwa. Polak wyprzedził Lionela Messiego – 60 punktów (30 bramek) oraz Cristiano Ronaldo, który zgromadził 58 punktów (29 punktów). Lewandowski jest pierwszym Polakiem, który zdobył nagrodę Złotego Buta, który jest przyznawany od 1968 roku.
- Serdecznie dziękuję mojej rodzinie, kolegom z drużyny, trenerom i całej ekipie FC Bayern München. Zdobycie tytułu nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia. W sporcie tak jak w życiu liczy się szacunek dla innych, współpraca i fair play bez względu na to, co robisz. Chciałbym zadedykować tę nagrodę wszystkim tym, którzy byli u mego boku. Jestem ogromnie dumny z tego, co udało nam się osiągnąć razem jako zespół. Dziękujemy! - tak napisał Lewandowski na swoim profilu na Facebooku.
#GoldenShoe2021 pic.twitter.com/Ds1IiJUnJV
— Bayern & Germany (@iMiaSanMia) September 21, 2021
Najnowsze
Błaszczak: rząd Tuska stworzył system ochrony zdrowia dla swoich. Zapowiada nową komisję
TRZEBA ZOBACZYĆ!
Wiadomo, gdzie zagra Lewandowski! Polak podjął decyzję
Mel Brooks kończy 100 lat. Legendarny twórca komedii wciąż nie zwalnia tempa