Chwile grozy na pokładzie LOT-u. W maszynę uderzył piorun

Artykuł
Piorun uderzył w samolot
fot. Canva

Pasażerowie na pokładzie samolotu lecącego na Dominikanę z Lotniska Chopina w Warszawie przeżyli chwilę grozy. W maszynę uderzył piorun. Chwilę po starcie trzeba było zawrócić na płytę lotniska.

Silne wiatry przechodzą nad Polską. Towarzyszą im silne opady deszczu oraz śnieg i deszcze ze śniegiem. Nad krajem pojawił się front burzowy.

Burza śnieżna przeszła w okolicach Mazowsza i Łódzkiego. Wyładowania towarzyszące burzy, spowodowały, że w jeden z samolotów uderzył piorun.

Maszyna leciała z Lotniska Chopina w Warszawie na Dominikanę. W okolicach Kutna wleciała w burzę śnieżną i uderzył w nią piorun.

Pilot nie stwierdził żadnych uszkodzeń pokładowych. Po uderzeniu nie zgłaszaj również żadnej awarii. Procedura wymaga od pilota, aby wylądował  na najbliższym lotnisku – jeśli istnieje taka możliwość. Wtedy dochodzi do szczegółowej inspekcji maszyny.

Pasażerowie zostali przewiezieni do terminala, gdzie otrzymali posiłki. Po skompletowaniu załogi, rejs będzie kontynuowany innym  samolotem, a start planowany jest na godzinę 13.

Źródło: rmf24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy