Barcelona rozgromiona 4:0. Bilbao blisko Superpucharu Hiszpanii

facebook.com/fcbarcelona

FC Barcelona przegrała w pierwszym spotkaniu o Superpuchar Hiszpanii z Atletic Bilbao 4:0. Katalończycy ponieśli bolesną klęskę i należy zauważyć, że w rozpoczynającym się sezonie ,Duma Kataloni w dwóch meczach straciła osiem bramek.

Gracze Luisa Enrique podchodzili do meczu z Bilbao jako faworyci. Baskowie od początku spotkania rozpoczęli swoją ofensywę i już w 13 minucei objęli prowadznie za sprawą Mikela San Jose. Barcelona stwarzała sobie groźne sytuacje, jednak od 53. minuty rozpoczął się „Aduriz Show”. Hiszpan w ciągu 15 minut trafił do bramki Katalończyków trzykrotnie w tym raz pokonując bramkarz Barcy z dalekiej odległości. Barcelona ma jeszcze przed sobą rewanż na Camp Nou, jednak jeśli zwycięzcy Ligi Mistrzów chcą zdobyć Superpuchar Hiszpanii, muszą przebić osiągnięcie Basków. Barcelona nie straciła ośmiu bramek w dwóch meczach od 14 lat.

Źródło: laliga.com