Andrzej Śliwka: będzie więcej kontroli poselskich. Rządzący muszą dotrzymywać słowa

Portal TV Republika, wch 28-05-2024, 17:00
Artykuł
PAP

PiS planuje kolejne kontrole poselskie w ministerstwach; będziemy weryfikowali każde słowo polityków rządzących - powiedział w Studiu PAP poseł PiS Andrzej Śliwka. Odnosząc się do rządowej "Tarczy Wschód", podkreślił, że - jeśli będzie wzmacniała bezpieczeństwo Polski - to PiS poprze te działania.

Śliwka w poniedziałek przypomniał, że na kilka dni przed oficjalnym ogłoszeniem programu "Tarcza Wschód" przeprowadził interwencję poselską w MON. Jak podkreślił, w resorcie "nie było żadnych dokumentów potwierdzających realizację projektu".

"Chcieliśmy zrobić 'sprawdzam' i okazało się, że w ministerstwie poza tymi analizami, które przygotowało jeszcze PiS - nic nie ma" - powiedział w poniedziałek w Studiu PAP.

Według polityka PiS "panowie pozbierali to, co było w szufladach Ministerstwa Obrony Narodowej przygotowane za czasów PiS, i teraz przedstawiają to jako 'Tarcza Wschód'. Jego zdaniem ws. "Tarczy Wschód" potrzebna jest dyskusja ponad podziałami politycznymi; PiS chce, by ten temat był przedmiotem dyskusji m.in. na sejmowej komisji obrony narodowej. Śliwka zadeklarował jednocześnie, że "jeżeli te działania będą wzmacniały polskie bezpieczeństwo, to dobrze". "Jako PiS będziemy popierali te działania" - zapewnił.

Polityk przekazał również, że PiS planuje kolejne kontrole poselskie nie tylko w MON, ale także w innych ministerstwach; nie chciał jednak przedstawić harmonogramu tych działań. "Będziemy weryfikowali każde słowo polityków rządzących. Rolą rządzących jest to, że jak coś się obiecuje, to trzeba dotrzymywać słowa w tym zakresie" - podkreślił.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy