Zatrzymano 56-latka. Wtargnął na Kapitol w bluzie z napisem "Obóz Auschwitz"

Artykuł
Został zwolniony bez kaucji
twitter / @NPR

FBI aresztowało w środę mężczyznę, który podczas zamieszek wtargnął na Kapitol w bluzie z nieadekwatnym napisem.Postawiono mu zarzuty o "wtargnięcie i przebywanie w gmachu o ograniczonym dostępie oraz świadomy zamiar utrudniania lub zakłócenia działalności rządowej".

„Obóz Auschwitz - Praca Czyni Wolnym” - dokładnie taki napis widniał na bluzie zatrzymanego 56-latka. Umieszczono go początkowo  w więzieniu Western Tidewater. Został zwolniony bez kaucji i ma się zgłosić do sądu.

Podczas przesłuchania Parker nie powiedział nic poza potwierdzeniem swej tożsamości i wyrażeniem zgody na warunki zwolnienia. Nakazano mu, by trzymał się z dala od Waszyngtonu. Ma się zgłosić na następną rozprawę wyznaczoną na przyszły wtorek.

Brak wsparcia

- Kiedy nosisz bluzę, która gloryfikuje okrucieństwa II wojny światowej przeciwko narodowi żydowskiemu i innym ludziom, to naprawdę rani serce - powiedziała sąsiadka zatrzymanego, dodając, że nie zamierza więcej rozmawiać z osadzonym.

Mieszkanka Hampton w stanie Virginii, której posesja sąsiaduje z niezabudowaną działką należącą do Parkera, potwierdziła, że jest tym samym człowiekiem, którego przedstawia fotografia.

 

 

Źródło: rmf24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy