Wsparcie kolejnych branż. Semeniuk: Wkrótce nowe formy pomocy

Artykuł
Nowe obostrzenia obowiązują od soboty
pixabay/geralt

Według wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olgi Semeniuk wsparcie dla gastronomii jest bardzo ważne.

 - Będą nowe środki finansowe. W najbliższych dniach przedstawimy wariant pomocy gospodarczej dla tych przedsiębiorców, którzy są w lockdownie od soboty, jak i dla tych, którzy pozostają w tym lockdownie permanentnie - powiedziała polityk w portalu Money.pl. Poinformowała, że planowane instrumenty finansowe będą miały charakter zwrotny i bezzwrotny.

 - Będzie poszerzony dział kodów PKD, pracujemy też nad innymi instrumentami wsparcia - zadeklarowała wiceminister i dodała, że do kodów PKD branż już objętych wsparciem finansowym rządu dojdą te, które zostały zamknięte w wyniku sobotniego zwiększenia rygorów antyepidemicznych. W nowej wersji zbioru kodów PKD ujęte zostaną m.in. firmy budowlane i meblarskie.

Semeniuk, odpowiadając na pytanie dotyczące wsparcia dla gastronomii, odpowiedziała, że bon gastronomiczny to jeden z wariantów brany pod uwagę.

- Jestem zwolennikiem otwierania ogródków gastronomicznych, kiedy nastąpi ocieplenie. Gospodarka tego potrzebuje, szczególnie dział gastronomii - dodała wiceminister.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy