Przejdź do treści
08:54 Badanie: 64 proc. Polaków uważa, że niezależnie od tego, co zrobią, ich rachunki i tak będą rosnąć
08:10 Mazowieckie: Utrudnienia na autostradzie A2 po zderzeniu dwóch ciężarówek i osobówki
07:12 Świat: Australia i Malezja podejmują kroki chroniące rynki energii w związku z wojną na Bliskim Wschodzie
03:32 Trump: jeśli nie dojdzie do porozumienia, uderzymy bardzo mocno w każdą z irańskich elektrowni, prawdopodobnie jednocześnie. Mamy wszystkie karty, oni nie mają żadnych
03:28 Trump: w ciągu następnych dwóch-trzech tygodni będziemy mocno uderzać w Iran. Powróci do epoki kamienia
03:22 Trump: nie potrzebujemy cieśniny Ormuz. Kraje, które ją wykorzystują, muszą się nią zająć. Po zakończeniu konfliktu cieśnina otworzy się naturalnie
03:14 Prezydent USA Donald Trump: jesteśmy blisko zrealizowania głównych celów strategicznych operacji w Iranie. Dziękuję sojusznikom na Bliskim Wschodzie
02:30 Armia Finlandii: 2500 ukraińskich dronów atakowało rosyjskie cele w rejonie Zatoki Fińskiej
Portal tvrepublika.pl informacje z kraju i świata 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Nie zasypiamy nigdy. Bądź z nami!
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Częstochowa zbiera podpisy pod projektem ustawy StopPakt.pl w każdą sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 pod Jasną Górą przy wjeździe na parking od ul. Klasztornej
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Tryb. zaprasza na spotkanie z prof. Janem Majchrowskim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:30 w Mediatece 800-lecia przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej 3 w Piotrkowie Trybunalskim
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Wejherowo i poseł Dorota Arciszewska-Mielewczyk zapraszają na spotkanie z posłem prof. Krzysztofem Szczuckim, które odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17:00 w Pałacu Przebendowskich w Wejherowie przy ul. Zamkowej 2
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Łódź zaprasza na spotkanie otwarte z Prezesem TV Republika Tomaszem Sakiewiczem oraz Pawłem Piekarczykiem 8 kwietnia, godz. 17:00 Polsko - Amerykański Ośrodek Kształcenia Zawodowego ul. Kamińskiego 17/19, Łódź
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Chełm zaprasza na wykład historyka Pawła Skroki pt. „Katyń i Smoleńsk w sercach Polaków”, który odbędzie się 9 kwietnia o godz. 17:00 w Biurze Poselskim poseł Anny Dąbrowskiej-Banaszek przy ul. Lwowskiej 14A/3 w Chełmie
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Busko-Zdrój zaprasza na spotkanie z posłem Markiem Jakubiakiem, które odbędzie się 10 kwietnia o godz. 18:00 w Pensjonacie Sanato przy ul. 1 Maja 29 w Busku-Zdroju
Wydarzenie Klub „Gazety Polskiej” Sydney - Australia zaprasza na 11. Rajd Katyń 1940 – Smoleńsk 2010 – Australia Pamiętamy!, który odbędzie się w dniach 10–13 kwietnia; program i trasa rajdu dostępne są na stronie www.KlubyGP.pl

Od dziś nowe obostrzenia epidemiczne. Większe ograniczenia m.n. w handlu

Źródło: Fot. PAP/Andrzej Grygiel

Dziś w całym kraju wchodzą w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

W tym czasie obowiązuje zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kwadratowych. Wprowadzono też zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: jedna osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 mkw. oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw.

Ograniczenie do jednej osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Działalność obiektów sportowych została ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności.

Od początku 2021 r mamy już blisko 850 tys nowych zakażeń. W strukturze wiekowej dominuje grupa 31-40 lat. W okresie X-XII 2020 mieliśmy 1,2 mln zachorowań i dominowała grupa 41-50 lat. Chorują coraz młodsi - pilnujmy się! pic.twitter.com/W2O27MZRaX

— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) March 25, 2021

Pozostałe zasady bezpieczeństwa zostały przedłużone.

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu).

Zamknięte wciąż są teatry, kina, muzea i galerie sztuki, tak jak i siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny, solaria.

Dzieci i rodzice

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego, uczą się zdalnie.

Z kolei od poniedziałku zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, który został przedłużony do 11 kwietnia.

Premier Mateusz Morawiecki apelował w tym tygodniu, by tam, gdzie to możliwe przejść na pracę zdalną. Zapowiedział, że cała administracja publiczna „wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe”, zostanie na najbliższe dwa tygodnie wysłana na pracę zdalną.

PAP

Wiadomości

Zbigniew Kuźmiuk

Chaos w państwie i finanse publiczne na skraju załamania. Kuźmiuk ostro komentuje w Republice

Ruch i Wisła znów zapełnią Stadion Śląski? Szykuje się imponująca frekwencja

Bosak: Brak autorytetów moralnych w Kościele i polityce

Św. Jan Paweł II wciąż żywy w pamięci Polaków. Dziś rocznica odejścia naszego wielkiego rodaka

Co przyniesie nam pogoda 2 i 3 kwietnia?

Triduum Paschalne krok po kroku. Skąd się wzięły obrzędy i co naprawdę oznaczają?

Kto jest największym żartem prima aprilisowym w rządzie Tuska?

Cudzoziemcy gwałcą na potęgę. Liczby mówią wszystko

WSJ: Europa mogła pokazać, że NATO działa w obie strony

Tusk ingeruje w wybory na Węgrzech. W czyjej to służbie?

Bałtyk: Tysiące ukraińskich dronów nad rosyjskimi portami

Trump w orędziu: Iran powróci do epoki kamienia

UE buduje system wpływu na wybory w krajach wspólnoty. Polska w raporcie

Artemis II wystartowała: Pierwszy lot załogowy wokół Księżyca od 1972

Portugalia wprowadza surowe restrykcje. Pozbawią obywatelstwa

Najnowsze

Zbigniew Kuźmiuk

Chaos w państwie i finanse publiczne na skraju załamania. Kuźmiuk ostro komentuje w Republice

Co przyniesie nam pogoda 2 i 3 kwietnia?

Triduum Paschalne krok po kroku. Skąd się wzięły obrzędy i co naprawdę oznaczają?

Kto jest największym żartem prima aprilisowym w rządzie Tuska?

wiedeńska policjantka

Cudzoziemcy gwałcą na potęgę. Liczby mówią wszystko

Ruch i Wisła znów zapełnią Stadion Śląski? Szykuje się imponująca frekwencja

Krzysztof Bosak

Bosak: Brak autorytetów moralnych w Kościele i polityce

Jan Paweł II

Św. Jan Paweł II wciąż żywy w pamięci Polaków. Dziś rocznica odejścia naszego wielkiego rodaka