Od jutra nowe obostrzenia. Rząd w walce z COVID-19

Artykuł
Nowe obostrzenia mają obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.
Fot. Pixabay /AndrzejRembowski

Wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane znowelizowane rozporządzenie Rady Ministrów ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Nowe obostrzenia mają obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Zmieniono limit osób, które mogą przebywać placówkach handlowych, na targach, poczcie i w obiektach kultu religijnego. Teraz w sklepach o powierzchni do 100 mkw może przebywać jedna osoba na 15 m kw. oraz jedna osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też kościołów.

Od soboty zamknięte będą przedszkola i żłobki. Zapewnią one jednak opiekę dzieciom personelu medycznego i służb mundurowych. Działalność sportowa zostanie ograniczona tylko do sportu zawodowego. Zamknięte zostaną wszystkie rekreacyjne obiekty sportowe tak jak korty tenisowe czy ścianki wspinaczkowe.

Rozporządzenie wprowadza zakaz handlu detalicznego artykułami budowlanymi, artykułami do remontu i meblami w obiektach o powierzchni powyżej 2000 m kw. Wprowadza też zakaz działalności salonów fryzjerskich i urody, salonów kosmetycznych, studiów tatuażu oraz piercingu.

Do eksploatacji automatów jest uprawniony jedynie Totalizator Sportowy oraz przedsiębiorcy posiadający koncesje na prowadzenie kasyna naziemnego. Jedyne legalne kasyno internetowe prowadzi Totalizator Sportowy.

Źródło: gov.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy