Do sklepu tylko po wcześniejszej rejestracji. Dotkliwe restrykcje w Niemczech

Artykuł
Handel detaliczny w Niemczech do 28 marca pozostanie ograniczony
Fot. Unsplash/Arturo Rey

Niemiecki rząd zdecydował, że księgarnie, kwiaciarnie i targi ogrodnicze będą mogły być ponownie otwierane od jura. W pozostałych sklepach będzie można skorzystać z umówionych zakupów pod nazwą Click & Meet, jeśli w danym kraju związkowym 7-dniowa zachorowalność na koronawirusa jest mniejsza niż 100 nowych zakażeń na 100 tys. osób.

Od początku lockdownu w Niemczech zamknięta jest większość sklepów. Wyjątki dotyczą sklepów spożywczych i aptek. Zgodnie z najnowszymi rządowymi decyzjami handel detaliczny do 28 marca pozostanie ograniczony, jednak będą od tego wyjątki: zakupy po wcześniejszej rejestracji.

Klienci muszą się najpierw umówić online lub telefonicznie na wizytę. Sklepy są zobowiązane do rejestrowania danych klienta, aby służby zdrowia mogły podjąć działania w przypadku infekcji koronawirusa. Czas zakupów jest ograniczony.

Na zakupy mogą przyjść tylko osoby z jednego gospodarstwa domowego. Klienci muszą nosić maseczkę medyczną. Ponadto należy przestrzegać zasad dotyczących odległości. Sklepy mogą obsługiwać jednego klienta na 40 m kw. powierzchni handlowej.

Kanclerz Angela Merkel i premierzy krajów związkowych podjęli decyzję o przedłużeniu lockdownu w Niemczech do 28 marca.

Źródło: nowosci.com.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy